Sıkça Sorulan
Sorular (SSS)

Açılımı “If This Then That” ve anlamı “Şöyle Olursa Böyle Yap” olan IFTTT, işitme cihazlarınızın, evdeki cihazların, uygulamaların ve web sitelerinin birbirleri ile belirli kurallar (veya “reçeteler”) temelinde çalışabilmelerini sağlar.

Evet. İşitme cihazlarınızın ve ON uygulamanızın sizi IFTTT’ye bağlayabilmesi için bir Oticon IFTTT kanalını oluşturmanız gerekiyor.

Hiçbir kişisel bir veriyi saklamayız. IFTTT için kullanılan tek bilgiler, IFTTT hesabınızda görebildiğiniz tetikleyiciler ve eylemlerdir. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik beyanımızı inceleyin: buraya tıklayın

Hayır, İnternet bağlantınızın kullanma bedeli dışında Oticon IFTTT kanalından yararlanmanın başka herhangi bir maliyeti yoktur. IFTTT hizmetinin herhangi bir maliyeti/ücreti yoktur.

“Nesnelerin İnternet’i”nin, yani ürün ve hizmetlerin entegrasyonunun, gelecekte birçok insan için büyük bir öneme sahip olacağı inancındayız. Birinci sınıf işitme çözümlerimizi bu teknoloji ile tamamlamızın nedeni, kullanıcıların bu teknolojiyi kullanarak bizi daha faydalı çözümler geliştirme yönünde teşvik etmeleridir.

It is pretty straightforward. You log into IFTTT and select “Create a recipe”. Please find inspiration and guides here.

Evet. Sistemden faydalanabilmeniz için bir IFTTT hesabına ve bir Oticon IFTTT kanalına ihtiyacınız var.

Oticon ON uygulamasını yükledikten sonra, Ana ekranda "Nesnelerin İnterneti" bölümünü ve ardından "başlarken" öğesini seçin. Bu noktada ekrana gelecek talimatlar, Oticon IFTTT kanal kullanıcınızı oluşturmanızda size rehberlik edecektir.

Evet. İşitme çözümünüzü nasıl kullanacağınıza siz karar verirsiniz. İşitme çözümünüz, kişisel sisteminiz ve kişisel kanalınızdır.

Doğrudan kontrol etmeleri mümkün değil. Ancak, oluşturduğunuz bir reçete evdeki diğer olaylardan (örneğin televizyonu açmak gibi) etkileniyorsa, bu sizin işitme cihazınızı kontrol eder.

Tüm eylemler ve tetikleyiciler, yazılı metni okutma eylemi dışında her iki platformda da çalışır. Yazılı metni okutma eylemi şimdilik sadece iOS için mevcuttur. Bu yüzden, doğrudan bir Android akıllı telefondan Oticon işitme cihazlarına ses akışı/aktarımı mümkün değildir. 

Oticon ON Uygulaması ile uyumlu cihazları görmek için, lütfen uyumluluk sayfasını ziyaret edin.

Kesinlikle. Bu projeyi yürütmemizin nedenlerinden biri, bu tarz çözümlerin geleceğinin belirlenmesinde kullanıcılarımızın katkısının olmasını sağlamaktır. Fikirler, forumda “new ideas section” (yeni fikirler bölümü) altında paylaşılabilir

Şimdilik desteklediklerimiz: Pil seviyesi düşük, program değişimi, bağlantı kuruldu, bağlantı koptu, ses seviyesi, program değişimi, sessize alma.

Şimdilik desteklediğimiz eylemler: Program ayarlama, ses seviyesini yükseltme, ses seviyesini düşürme ve yazılı metni konuşmaya dönüştürme (sadece iOS uygulaması için geçerlidir).

Liste sürekli olarak uzamaya devam ediyor. IFTTT üzerindeki tüm kanalları görmek için buraya tıklayın

Oticon işitme cihazları kullanma açısından hayır. Ama işitme cihazınızı günlük hayatınızda kullanmanın yeni, elverişli ve etkili yollarını deneme açısından düşünecek olursanız, fayda sağlayabileceğiniz bir şeyler bulabilirsiniz.

Çok uzun sürmez. İnternet’i kullanmaya alışkınsanız, basit bir test reçetesi yapmanız yarım saatten az sürer. Lütfen buradaki iki örneği inceleyin: örnek 1 ve örnek 2

Hayır. Oticon kanalında kullanılan bilgiler zaten uygulamada mevcuttur. Dolayısıyla IFTTT’nin kullanılması işitme cihazının daha fazla güç harcaması anlamına gelmiyor.

Evet. ON uygulaması üzerinden IFTTT’yi kapatabilirsiniz (ve ardından tekrar açabilirsiniz).

Hayır. IFTTT hesabınız size özeldir.

Sistemin çalışmasının İnternet bağlantısı, diğer hizmetler vs. gibi birçok etkene bağlı olması nedeniyle, sistemin her zaman çalışmasını garanti edemeyiz.

Bu hizmet, tüm diğer İnternet hizmetleri kadar güvenlidir. IFTTT’yi kolaylık ve eğlence sağlaması açısından kullanmanızı öneriyoruz.

Oticon ON Uygulaması ile uyumlu cihazları görmek için, lütfen uyumluluk sayfasını ziyaret edin.

Evet ve hayır. Oticon kanalındaki eylemler ve tetikleyiciler ile belirlenmiş bir sınır mevcut. Ama bununla beraber, kullandığınız hizmetler ve yöntemler ile oluşturabileceğiniz kombinasyonların neredeyse hiçbir sınırı yok.

İşitme cihazlarınız ve Oticon IFTTT kanalınız size özeldir. Ama isterseniz hizmetleri entegre edip paylaşabileceğiniz çeşitli reçeteler oluşturabilirsiniz. Sizi bu konuyu tartışmak ve fikirlerinizi paylaşmak üzere forumda “Share ideas and solutions” (Fikir ve çözümlerinizi paylaşın) bölümüne davet ediyoruz.

Sistem, oturum açma bilgileriniz kadar güvenlidir. Tüm bilgileriniz iyi korunur güvenli bir şekilde saklanır. Oticon kanalımızın ötesinde size herhangi bir garanti veremeyiz ve daha fazla bilgi için IFTTT ve kullandığınız diğer hizmet sağlayıcıları ile iletişime geçmenizi rica ediyoruz.

Hiç sorun değil. Telefonunuz ile eşleştirme yapıldığı zaman, ON uygulaması IFTTT'yi kullanmaya devam edebilmenizi sağlar.

Oticon ON Uygulaması ile uyumlu cihazları görmek için, lütfen uyumluluk sayfasını ziyaret edin.