Oticon raporları ve çalışmaları

Teknoloji ve araştırmalar ile ilgili olarak Oticon’un Danimarka’daki merkezinde bulunan Uygulamalı Odyolojik Araştırmalar Merkezi tarafından (Centre for Applied Audiology Research, CAAR) sağlanan bilgiler.

CAAR, dünyanın dört bir yanında ileri gelen araştırmacılar ile işbirliği içerisinde işitme teknolojilerinin avantajlarını araştırmaktadır. Bu amaçla Oticon’un mevcut olan en yeni araştırma yöntemlerini kullanmasını sağlar ve hem yeni hem de henüz bilinmeyen avantajları araştırır. Bu Merkez, Oticon tarafından geliştirilen yeni teknolojiler hakkında bilgi de sağlar CAAR ile Eriksholm Araştırma Merkezi arasında yapılan iş birliği, Oticon’un BrainHearing™ teknolojilerini geliştirmede kanıtlara dayalı bir yaklaşım ile çalışmasını sağlar

 • OpenSound Optimizer™ ile tanışın

  Bu belge, OpenSound Optimizer kullanımının yetişkinler ve çocuklar üzerindeki etkilerini açıklamaktadır. Kullanıcılar üzerinde yeni özellik kullanılarak ve kullanılmayarak yapılan iki araştırmaya da yer veren bu belge, ayrıca sese erişim, geri besleme oranları ve ses kalitesi ile ilgili rakip ürünler üzerinde yapılan bir araştırmaya da yer vermektedir.

 • Oticon Opn S Klinik Kanıtı

  Bu belge, Opn S’nin (OpenSound OptimizerTM) yeni özellikleri ve OpenSound Navigator’un yeni otomatik sistemleri (OSN Booster) ile hastaya sağlanan başlıca avantajları inceleyen klinik araştırmalara dair özet bilgi içermektedir.

 • BrainHearing Kanıtı

  Bu belge, OpenSound Navigator’a ilişkin yeni ve benzersiz yeni bir kanıt sunmaktadır, işitme kaybı olan Opn1 kullanıcılarının çeşitli gürültülü ortamlarda konuşmaları normal işiten kişiler ile eşit oranda anlayabildiklerini ortaya koymaktadır ve beyne binen yükün ölçümüne yer vermektedir.

 • Normal işitme için bir boşluk kapatılıyor

  Bu belge, normal işiten kişilerin dinlemede harcadığı efor ile ilgili kullanışlı bilgiler sağlamanın yanı sıra, işitme kaybı olan kişilerin dinlemede harcadığı eforu inceleyen araştırmalarda referans olarak da kullanılabilir.

 • Opn™ 30/20/20’nin klinik kanıtı

  Bu belge; kavramsal efor, hatırlama ve konuşulanları anlama performansında Otion Opn’nin yeni sinyal işleme teknolojisiyle son kullanıcıya sağladığı avantajları inceleyen klinik araştırmaların özetini içermektedir.

 • OpenSound Navigator™

  Bu belge, Oticon Opn™’ye dâhil edilmiş OpenSound Navigator teknolojisini tanımlamaktadır. Temeldeki teknolojilere ve yeni Oticon Genie 2 arayüzüne genel bakış.

 • Rüzgâr Gürültüsü Yönetimi

  Opn’deki yeni rüzgâr gürültüsü yönetimi özelliği, rüzgâr gürültüsünü saniyede 500 kez tahmin etmektedir. Velox platformunun hızı ve gücü sayesinde Opn, rüzgâr gürültüsünü kelimeler arasında bile hızlı ve yeterli oranda azaltabilmektedir.

 • Feedback Shield LX

  Feedback Shield LX, işitme cihazı kullanıcılarının çevrelerinde daha fazla sese erişebilmelerini, konuşulanları iyi anlayabilmelerini, konuşmaları sonrasında daha iyi hatırlayabilmelerini ve daha az efor sarf ederek dinleyebilmelerini sağlayan OpenSound Navigator’ın işlevine en büyük katkısı olan faktördür.

 • Velox™ Platformu

  İşitme cihazları için tasarlanmış olan Velox yongası, işitme cihazı kullanıcılarına en iyi deneyimi sağlamak amacıyla kullanılan gelişmiş dijital sinyal işleme teknolojisinde kullanılmaktadır. Bu teknik belge; Velox yongasını, dijital sinyal işleme mimarisini ve TwinLink™ ile sağlanan yeni kablosuz özellikleri tanımlamaktadır.

 • Gerçek Kulak Ölçümü (REM) Rehberi

  Gerçek kulak ölçümünde en iyi klinik uygulamalara dair kısa bir rehber. Bu rehber; en sık kullanılan giriş sinyallerine, işitme cihazı türlerine, bulgulara ve haricî ekipmanlara dayanılarak geliştirilmiştir.

 • Client Target ve REM

  Bir Genie 2 fitting yazılımı konsepti olan Client Target, işitme uzmanının fitting işlemlerinde ilk seferde daha başarılı sonuçlar alabilmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Bu belge, yeni Genie 2 fitting yazılımında edinilen değerlere dair grafik görünümünün nasıl değiştiğini açıklamaktadır.

 • Hafif seslerin artırılması

  Günümüz işitme cihazlarında ses güçlendirme konusuna giriş ve Oticon’un VAC+, Speech Guard ve Soft Speech Booster teknolojilerinin öne çıkan tarafları. Bu teknolojiler her türlü ortamda işitilebilirliğin ve ses ipuçlarının korunmasını optimize eder.

 • Genie ile fitting işlemi

  Oticon’un fitting ve rehberlik aracı Genie, her kullanıcının kendine özel ihtiyaçlarını karşılayan birinci sınıf programlamalar yapmak amacıyla tasarlanmıştır.

 • İndirmeler ve Destek

  Tüm Oticon işitme cihazları ile aksesuarlarını nasıl kullanacağınızla ilgili videoları ve talimatları bulun

 • Ürün Haberleri

  En son ürün haberleri ile güncel kalın.

 • Oticon Uzmanı Olmak

  Oticon ürünlerini satmak ister misiniz? Yerel Oticon temsilcinizle iletişime geçin.