Oticon raporları ve çalışmaları

Teknoloji ve araştırmalar ile ilgili olarak Oticon’un Danimarka’daki merkezinde bulunan Uygulamalı Odyolojik Araştırmalar Merkezi tarafından (Centre for Applied Audiology Research, CAAR) sağlanan bilgiler.

CAAR, dünyanın dört bir yanında ileri gelen araştırmacılar ile işbirliği içerisinde işitme teknolojilerinin avantajlarını araştırmaktadır. Bu amaçla Oticon’un mevcut olan en yeni araştırma yöntemlerini kullanmasını sağlar ve hem yeni hem de henüz bilinmeyen avantajları araştırır. Bu Merkez, Oticon tarafından geliştirilen yeni teknolojiler hakkında bilgi de sağlar CAAR ile Eriksholm Araştırma Merkezi arasında yapılan iş birliği, Oticon’un BrainHearing™ teknolojilerini geliştirmede kanıtlara dayalı bir yaklaşım ile çalışmasını sağlar

 • REM AutoFit: hız ve işitme hassasiyeti bir arada

  REM AutoFit hakkında teknik rapor. VerifitLINK'e sahip REM AutoFit'in genel çerçevesi ile IMC 2 uyumluluğuna ilişkin detayları sunar. Ayrıca, REM AutoFit'in hız ve işitme hassasiyeti testinin sonuçlarını da açıklar.

 • Oticon Cros Tanıtımı

  Oticon CROS ürününü tanıtan beyaz bülten. CROS ve adaylık ve ayrıca Oticon'un piyasaya sunduğu özellik detaylarının arka planı ve bu çözümün CROS/BiCROS uygulamaları açısından benzersiz olmasının nedeni. Çift akış iddiasının test sonuçları ve kullanıcılar üzerindeki etkileri de açıklanacaktır.

   

 • Oticon Xceed Klinik Kanıtı

  İsveç'teki Örebro Üniversite Hastanesindeki bir araştırmada, Oticon Xceed ve OpenSound Navigator™'ın (OSN) ileri derece ve çok ileri derece işitme kaybı olan yetişkinlerde, gürültülü ortamlarda sesi tanıma, dinleme eforu ve hafızadan geri çağırmaya ilişkin avantajları araştırılmıştır.

   

 • OpenSound Optimizer™ ile tanışın

  Bu belge, OpenSound Optimizer kullanımının yetişkinler ve çocuklar üzerindeki etkilerini açıklamaktadır. Kullanıcılar üzerinde yeni özellik kullanılarak ve kullanılmayarak yapılan iki araştırmaya da yer veren bu belge, ayrıca sese erişim, geri besleme oranları ve ses kalitesi ile ilgili rakip ürünler üzerinde yapılan bir araştırmaya da yer vermektedir.

 • Sınıfta ve evde Connectclip

  Bu beyaz bültende uygulamalar ve ConnectClip kullanımı araştırılıp keşfedilmektedir. Özellikle, çocuklar ve yetişkinler için uzak mikrofon sistemi (RMS) olarak kullanılan ConnectClip dikkate alınmaktadır. Gençler ve ikizler ile gerçekleştirilen ConnectClip RMS katılımcı araştırmasının sonuçları da ele alınmaktadır.

   

 • Amsterdam OSN Çocuk Katılımcı Araştırması

  Bu beyaz bültende, Amsterdam'daki VU University tıp merkezinde gerçekleştirilen ve OpenSound Navigator™'ın işitme kaybı olan çocuklarda gürültülü ortamlarda konuşmayı anlamayı iyileştirdiğini ve dinleme eforunu azalttığını gösteren bir çalışma raporlanmaktadır.

   

 • Üretim kalitesi

  Şirketin en küçük işitme cihazları artık daha da küçük ve 10 kişiden en az 8 kişiye uygun olmasıyla artık daha çok kişinin kulaklarına uygun. Bu belge, ürünün gerçekleştirilebilmesi için tasarım ve üretim aşamalarında yapılan geliştirmeleri ve bu geliştirmelerin dokümantasyonu için 9 ay süreyle topladığınız verileri açıklamaktadır.

 • Normal işitme için bir boşluk kapatılıyor

  Bu belge, normal işiten kişilerin dinlemede harcadığı efor ile ilgili kullanışlı bilgiler sağlamanın yanı sıra, işitme kaybı olan kişilerin dinlemede harcadığı eforu inceleyen araştırmalarda referans olarak da kullanılabilir.

 • Oticon Opn S Klinik Kanıtı

  Bu belge, Opn S’nin (OpenSound OptimizerTM) yeni özellikleri ve OpenSound Navigator’un yeni otomatik sistemleri (OSN Booster) ile hastaya sağlanan başlıca avantajları inceleyen klinik araştırmalara dair özet bilgi içermektedir.

 • BrainHearing Kanıtı

  Bu belge, OpenSound Navigator’a ilişkin yeni ve benzersiz yeni bir kanıt sunmaktadır, işitme kaybı olan Opn1 kullanıcılarının çeşitli gürültülü ortamlarda konuşmaları normal işiten kişiler ile eşit oranda anlayabildiklerini ortaya koymaktadır ve beyne binen yükün ölçümüne yer vermektedir.

 • OSN Genç Katılımcı Araştırma Sonuçları

  Bir araştırma, OpenSound Navigator™'ın dinleyiciler doğrudan konuşmacıya dönük ya da konuşmacıya arkası dönük durumdayken, gürültülü ortamlarda çocukların konuşmayı anlama becerilerini geliştirdiğini ve farklı yönlerden araya giren diğer sesleri koruduğunu göstermiştir.

   

 • Kişiye Özel İşitme Cihazları için OpenSound Navigator

  Opn ailesinde Velox platformunda geliştirilen kişiye özel işitme cihazları, yeni fonksiyonlar ve avantajlar sunmaktadır. Bu belge, OpenSound Navigator’ın bu cihazlara nasıl uygulandığını açıklamakta ve sağladığı avantajlara dair kanıtlar sunmaktadır.

 • Kulak çınlaması yaşayan kişiler için Opn fitting işlemi

  Kompleks veya gürültülü ortamlarda kulak çınlaması -tıpkı işitme kaybı gibi- beyindeki kavramsal yükü artırır. Oticon Opn işitme cihazları, kulak çınlaması yaşayan hastaları çeşitli ortamlarda destekleyen sinyal işleme teknolojisiyle donatılmıştır. Bu teknoloji beyin üzerindeki yükü azaltır, olumlu ve anlamlı seslere daha iyi odaklanılabilmesini sağlar.
 • HearingFitness™ ile veri odaklı işitme bakımı

  Oticon inovatif vizyonunu ve yol haritasını açıkça paylaşıyor.

   

 • OpenSound Navigator™

  Bu belge, Oticon Opn™’ye dâhil edilmiş OpenSound Navigator teknolojisini tanımlamaktadır. Temeldeki teknolojilere ve yeni Oticon Genie 2 arayüzüne genel bakış.

 • Rüzgâr Gürültüsü Yönetimi

  Opn’deki yeni rüzgâr gürültüsü yönetimi özelliği, rüzgâr gürültüsünü saniyede 500 kez tahmin etmektedir. Velox platformunun hızı ve gücü sayesinde Opn, rüzgâr gürültüsünü kelimeler arasında bile hızlı ve yeterli oranda azaltabilmektedir.

 • Opn™ 30/20/20’nin klinik kanıtı

  Bu belge; kavramsal efor, hatırlama ve konuşulanları anlama performansında Otion Opn’nin yeni sinyal işleme teknolojisiyle son kullanıcıya sağladığı avantajları inceleyen klinik araştırmaların özetini içermektedir.

 • İşitme kaybı ve kulak çınlaması olanlar için Oticon Opn'nin avantajları

  Bir araştırma, OpenSound Navigator™ ile işitme kaybı olan kişilerde dinleme eforunda büyük ölçüde azalmanın avantajlarının, en az kulak çınlaması olan kişilerde olduğu kadar başarılı olduğunu göstermiştir.

   

 • Gerçek Kulak Ölçümü (REM) Rehberi

  Gerçek kulak ölçümünde en iyi klinik uygulamalara dair kısa bir rehber. Bu rehber; en sık kullanılan giriş sinyallerine, işitme cihazı türlerine, bulgulara ve haricî ekipmanlara dayanılarak geliştirilmiştir.

 • Velox™ Platformu

  İşitme cihazları için tasarlanmış olan Velox yongası, işitme cihazı kullanıcılarına en iyi deneyimi sağlamak amacıyla kullanılan gelişmiş dijital sinyal işleme teknolojisinde kullanılmaktadır. Bu teknik belge; Velox yongasını, dijital sinyal işleme mimarisini ve TwinLink™ ile sağlanan yeni kablosuz özellikleri tanımlamaktadır.

 • Feedback Shield LX

  Feedback Shield LX, işitme cihazı kullanıcılarının çevrelerinde daha fazla sese erişebilmelerini, konuşulanları iyi anlayabilmelerini, konuşmaları sonrasında daha iyi hatırlayabilmelerini ve daha az efor sarf ederek dinleyebilmelerini sağlayan OpenSound Navigator’ın işlevine en büyük katkısı olan faktördür.

 • Hafif seslerin artırılması

  Günümüz işitme cihazlarında ses güçlendirme konusuna giriş ve Oticon’un VAC+, Speech Guard ve Soft Speech Booster teknolojilerinin öne çıkan tarafları. Bu teknolojiler her türlü ortamda işitilebilirliğin ve ses ipuçlarının korunmasını optimize eder.

 • Çift Modlu İşitme Cihazı Uygulaması Yönergeleri

  Boys Town Ulusal Araştırma Hastanesinde Görevli Odyolog Carisa Reyes tarafından geliştirilmiş olan, çift modlu uygulama akış şeması klinik odyologlar için çift modlu uygulama sürecinde ilerlerken bir yol gösterici olarak görev yapar. Amaç, günlük klinik uygulamalardaki baskıları göz ardı etmeden, karar verme aşamasında mantığa uygun ve kanıta dayalı bir yöntem sunmaktır.

   

 • Client Target ve REM

  Bir Genie 2 fitting yazılımı konsepti olan Client Target, işitme uzmanının fitting işlemlerinde ilk seferde daha başarılı sonuçlar alabilmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Bu belge, yeni Genie 2 fitting yazılımında edinilen değerlere dair grafik görünümünün nasıl değiştiğini açıklamaktadır.

 • Genie ile fitting işlemi

  Oticon’un fitting ve rehberlik aracı Genie, her kullanıcının kendine özel ihtiyaçlarını karşılayan birinci sınıf programlamalar yapmak amacıyla tasarlanmıştır.

 • İndirmeler ve Destek

  Tüm Oticon işitme cihazları ile aksesuarlarını nasıl kullanacağınızla ilgili videoları ve talimatları bulun

 • Ürün Haberleri

  En son ürün haberleri ile güncel kalın.

 • Oticon Uzmanı Olmak

  Oticon ürünlerini satmak ister misiniz? Yerel Oticon temsilcinizle iletişime geçin.