İşitme cihazlarınızla hayata bağlanın

Oticon Bluetooth® işitme cihazlarını diğer birçok elektronik cihaza ve kablosuz aksesuara bağlayabilirsiniz. Böylece işitme cihazlarınızı yüksek kaliteli bir kulaklık gibi kullanabilirsiniz. Hands-free görüşmeler yapabilir ve TV sesi, stereo müzik, görüntülü arama, podcast, sesli kitaplar ve daha fazlasını kablosuz olarak aktarabilirsiniz.

En yeni Bluetooth işitme cihazlarımıza göz atın

İşitme cihazlarınız ile hands-free iletişim

Oticon Bluetooth işitme cihazlarını kablosuz kulaklık seti olarak kullanmak için, işitme cihazlarınızı kablosuz olarak telefonunuza veya cihazınıza bağlamanız yeterlidir. Böylece cep telefonu görüşmeleri ve görüntülü arama (FaceTime gibi) yapabilir veya alabilir ve çevrimiçi toplantılar yapabilirsiniz.

Aradığınız kişileri doğrudan işitme cihazlarınızda duyabilirsiniz. Kendi sesiniz ise işitme cihazlarınızdaki mikrofonlar tarafından yakalanır. Böylece görüşmeye katılan herkes sizi duyabilir.

Telefonunuzun uyumlu olup olmadığını kontrol edin

Cihazınızdan işitme cihazlarınıza ses aktarımı

Tüm Oticon Bluetooth işitme cihazları Made for iPhone® özelliğine sahip işitme cihazlarıdır. Bu, iPhone, iPad® ve iPod touch® cihazından doğrudan işitme cihazlarına ses aktarımı için yüksek kaliteli stereo kulaklık olarak kullanılabilecekleri anlamına gelir.

Görüşmelerinizi de iPhone ve iPad'den işitme cihazlarınıza aktarabilirsiniz. Uyumlu bir iPhone veya iPad'iniz ve uyumlu işitme cihazınız varsa, başka bir cihaz olmadan doğrudan hands-free iletişimin keyfini çıkarabilirsiniz. Veya ConnectClip kullanarak da hands-free konuşma yapabilirsiniz.

iPhone'unuzun uyumlu olup olmadığını kontrol edin

Audio Streaming for Hearing Aids (ASHA) özelliğini destekleyen bir Android akıllı telefonunuz ve uyumlu bir işitme cihazınız varsa, doğrudan telefonunuzdan işitme cihazlarınıza, telefon görüşmeleri dahil, ses aktarımı yapabilirsiniz. ConnectClip, hands-free konuşma yapabilmenizi sağlayacaktır. Android cihazınız ASHA'yı desteklemiyor veya başka işitme cihazlarınız varsa, işitme cihazlarınıza ses aktarımı için ConnectClip cihazınıza ihtiyacınız olacaktır.

Android telefonunuzun uyumlu olup olmadığını kontrol edin

Hans free telefon görüşmeleri  ve kablosuz ses aktarımı

Oticon Opn işitme cihazları ConnectClip ile kullanıldığında telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar için kablosuz kulaklığa dönüşür.

ConnectClip telefon görüşmelerinizi doğrudan işitme cihazlarınıza aktarır ve nerede olursanız olun hand free konuşabilmenizi sağlar. Neredeyse her cep telefonu ile çalışır. Ayrıca, Skype’ta görüntülü arama yapabilmeniz veya işitme cihazlarınızdan müzik dinleyebilmeniz için kablosuz olarak bilgisayarınıza veya tabletinize de bağlanabilmenizi sağlar.

ConnectClip, sabit hatlarda bir telefon adaptörü ile kullanılabilir. Telefon çaldığında tek yapmanız gereken, ConnectClip’e basmaktır. Aramayı yanıtlamak için ayağa kalmanıza bile gerek yok.

Bir TV Adaptörü ile TV'nizin sesini doğrudan kulaklarınıza aktarın

İşitme cihazlarınızı TV'niz için kablosuz, stereo kulaklık olarak kullanabilirsiniz.

TV Adaptörü ile yapabilecekleriniz:

  • Sesi net bir şekilde duyabilmeniz için TV'nizden işitme cihazlarınıza ses aktarımı

  • TV'nin sesini ortamda bulunan diğer kişiler için uygun seviyede tutarken kendi işittiğiniz ses seviyeni kontrol etme

  • İşitme cihazlarınıza aktarılan TV sesini kontrol etmek için işitme cihazı uygulamamız olan Oticon Companion'ı kullanma

  • İşitme cihazlarınıza müzik akışı yapmak için TV Adaptörünüzü bir müzik sistemine bağlama

TV Adaptörümüz, beraberinde gelen kablolar ile neredeyse her ses cihazına bağlanabilir.

Uzaktan Kumanda

Bir otomobil anahtarı ile yaklaşık aynı büyüklükte olan bu küçük cihaz, Oticon işitme cihazlarınızı kolayca kontrol edebilmenizi sağlar. Bu cihazla ses seviyesini ayarlayabilir, programlar arası geçiş yapabilir veya işitme cihazınızı kapatabilirsiniz.

İşitme cihazı uygulamamız – Oticon Companion: Mobil kontrol merkeziniz

Oticon Companion size işitme cihazlarınız üzerinde gizli ve gelişmiş kontrol, kaybolduğunda işitme cihazlarınızı bulma olanağı, işitme uzmanınızdan kişiselleştirilmiş uzaktan destek ve çok daha fazlasını sunar.

Oticon Companion ile diğer yapabilecekleriniz:

  • İşitme cihazlarınızın ses seviyesini ayarlama ve çeşitli ayarları yapılandırma (örn. uzak mikrofon, gürültü azaltma ve akış ekolayzırı)

  • Pil seviyesini izleme

  • Arkaplan gürültüsünü azaltmak ve konuşma sesini iyileştirmek için SpeechBooster'ı kullanma

  • Cihazınızı uzak mikrofon olarak kullanın ve gürültülü ortamlarda başka bir konuşmacının sesine daha iyi erişin

  • İşitme cihazlarınızla eşleştirilen kablosuz aksesuarları kullanın. Birden fazla TV Adaptörünü veya hem ses akışı için hem de uzak mikrofon olarak kullanılabilen Oticon EduMic veya ConnectClip gibi cihazlarınızı kontrol edin.

Oticon Companion App, tüm Oticon Bluetooth işitme cihazları ile uyumludur.

Oticon Companion uygulamasını ücretsiz indirin:

Download Oticon ON app in iTunes Download Oticon Companion app in Google Play

Apple, Apple logosu, iPhone, iPad ve iPod touch, Apple Inc.'in ABD ve diğer ülkelerde tescilli ticari markalarıdır. App Store, Apple Inc.'in hizmet markasıdır. Android, Google Play ve Google Play logosu Google LLC'nin ticari markalarıdır.

Bazı özelliklerin kullanılabilirliği, mobil cihazınızın veya işitme cihazınızın modeline bağlıdır.

Uyumluluk

Oticon Opn ve Oticon ON uygulaması iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone SE, iPhone 6s Plus, iPhone 6s, iPhone 6 Plus, iPhone 6, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 5, 9.7-inch iPad Pro, 12.9-inch iPad Pro, iPad Air 2, iPad Air, iPad (4. nesil), iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad mini ve iPod touch (5. ve 6. nesiller) ile uyumludur. Cihazlarda iOS 9.3 veya üstü çalışıyor olmalıdır. Uygulama ayrıca Apple Watch’ı da destekler. iPad'e Oticon ON uygulamasını indirirken, App Store'da iPhone uygulamalarını aratın. Oticon ON uygulaması, Android™ 6.0 Marshmallow veya daha yeni bir işletim sistemi ile çalışan cihazlar ile uyumludur.