Oticon More, beyne tam ses perspektifi sunmak için tasarlanan dünyanın ilk işitme cihazıdır. Bu, işitme cihazı teknolojisinde daha önce hiç yapılmamış devrim niteliğindeki son derece akıllı Derin Nöral Ağ sayesindedir.

Derin Nöral Ağ hakkındaki bu videoyu izleyin

 • Oticon More'a neden gerçek yaşamdan 12 milyon ses ortamı yüklendi?

  Günümüze kadar, ses işleme sistemleri, sesin en iyi şekilde nasıl geliştirileceği ve arka plan gürültüsünün nasıl azaltılacağına ilişkin insan yapımı hipotezlerden ve teorik modellerden faydalanılarak tasarlanmaktaydı.

  Ancak Oticon More işitme cihazları, beynin işlevlerini taklit eden yeni bir işitme teknolojisi olan Derin Nöral Ağı (DNN) sahneye çıkardı.

  DNN neden programlanır? Daha fazla bilgi için buradan açın

  Engin ses işleme deneyimlerimizi esas alarak, Derin Nöral Ağı (DNN) gerçek yaşamdan 12 milyon ses ortamı ile programladık. Bu bizim bugüne kadarki en gelişmiş işitme cihazı teknolojimiz.

  DNN, her türlü sesi, bu seslerin detaylarını tanımak ve bu seslerin ideal olarak nasıl çıkması gerektiğini belirlemek üzere programlandı.

  Bu sayede bu teknoloji, standart bir yapay zeka yazılımından çok daha fazlasıdır. Günlük yaşantıda gerçek zamanlı çalışma için geliştirilen, benzersiz ve özel bir işitme teknolojisidir.

  Bu entegre zeka ile birlikte, Oticon More sesleri daha ayırt edici kılarken, beyni en ideal şekilde desteklemek için, değişen dinleme ortamlarında sorunsuz bir şekilde çalışır.

  BrainHearing™ felsefemizi buradan keşfedin

 • Oticon More'a 12 milyon ses ortamını nasıl yükledik?

  Laboratuvarın dışına çıktık

  Gerçek yaşamdaki durumlardan sesleri toplamak için 360° küresel mikrofon ile gerçek dünyaya daldık.

  Nasıl küresel mikrofon kullandık? Buradan açın

  Küresel mikrofona, bir kürenin etrafına eşit şekilde dağıtılmış çok sayıda gelişmiş, bağımsız mikrofon entegre edildi. Belirli bir ses ortamını detay ve doğruluk ile yakalamak için, her bir mikrofondan gelen ses sinyali gelişmiş bir ses işleme teknolojisi kullanılarak bir araya getirilir.

  Oticon More'un tam ses ortamını benzersiz bir hassasiyet ve netlikle işleyebilmesinin temelinde bu yatıyor.

Oticon More'da da yeni:

Audio Streaming for Hearing Aid (ASHA) özellikli Android cihazlara Bluetooth® işitme cihazı teknolojisi ile bağlanma.

Oticon More ile ses aktarımını keşfedin

Derin Nöral Ağ, ses işlemeye ilişkin kökten yeni bir yaklaşımın bir parçasıdır

Tam ses ortamı sunmak üzere, sesi işleme şeklimizi tümüyle yeniden tanımladık.

 • 360° küresel mikrofon ile gerçek yaşamdaki sesleri kaydettik.

 • Derin Nöral Ağı (DNN) programlamak için kayıtlı sesleri kullanarak, bunları tanımasını sağladık.

 • DNN, MoreSound Intelligence™ özelliğinin bir parçası olup, tam ses ortamı için hassas bir analiz ve dengeleme sunar.

 • Hızlı, yüksek çözünürlüklü yükseltme ses ortamındaki değişiklikleri takip eder: MoreSound Amplifier™

Devrim yaratan iki yeni işitme cihazı teknolojisi sunuyoruz

Bu yeni yaklaşımımız bize, tam ses ortamının hassas bir şekilde işlenmesini ve yükseltilmesini sağlayan iki yeni işitme cihazı özelliği sunmamızı sağlıyor: More Sound Intelligence ve MoreSound Amplifier.

 • MoreSound Intelligence

  Ses ortamı işlemede önemli bir atılım

  Oticon More, sesleri yakalayıp optimize eden en son işitme cihazı teknolojisi MoreSound Intelligence'a sahiptir. Bu, bağımsız seslerin birbiriyle net bir kontrastta bulunduğu tam ses ortamına erişim sağlar.

  MoreSound Intelligence nasıl çalışır

  Ses ortamı tarama ve analizi

  MoreSound Intelligence tam ses ortamını saniyede 500 defa tarayarak, etraftaki karmaşık ortamın ve tüm seslerin hassas bir şekilde analiz edilmesini sağlar. Ardından, değişen tüm ses ortamlarının nasıl ele alınacağını belirlemek üzere net bir hedef oluşturmak için kullanıcının kişisel tercihlerini uygular.

  İşleme ve kontrast iyileştirme

  Ses ortamı analiz edildikten sonra, MoreSound Intelligence kullanıcının etrafındaki sesleri hassas bir şekilde organize eder ve sesleri işlemek ve tanımlanan sesler arasında kontrast oluşturmak için gerçek yaşamdan çok sayıda ses ortamı yüklenen DNN'den faydalanır1. Sonuç olarak, net, eksiksiz ve dengeli bir ses ortamında tüm seslerin daha doğal bir şekilde sunulması sağlanır2.

  MoreSound Intelligence'ı açıklayan uzmanlarımızı izleyin

 • MoreSound Amplifier

  Her türlü ses için hassas bir şekilde dengelenmiş yükseltme sunuyor

  MoreSound Amplifier, en yeni işitme cihazı teknolojimizdir – çığır açan bir dengelenmiş yükseltme sistemi. İşitme kaybı olan kişiler için önemli detay ve dinamikleri işitilebilir kılmak üzere, hassas ve hızlı bir şekilde çalışır.

  MoreSound Amplifier nasıl çalışır

  ESKİ geleneksel sıkıştırma

  Ses ortamını işitilebilir kılmak için, geleneksel sıkıştırma teknolojisi “her soruna aynı çözüm” yaklaşımı uygulamaktadır. Tüm sesleri, sabit bir çözümde, aynı şekilde ele alır. Bu, bazı seslerin aşırı yükseltilmesine, bazılarının gereğinden az yükseltilmesine ve hatta bazılarının aşırı sıkıştırılmasına neden olarak, dengelenmemiş bir ses deneyimi yaratmaktadır. Bu yalnızca dinleyiciyi ses ortamındaki önemli detaylardan yoksun bırakmakla kalmayıp, aynı zamanda beynin etrafında olup bitenleri anlamlandırmasını da zorlaştırır.

  YENİ dengelenmiş yükseltme

  Aksine, MoreSound Amplifier dinamik ve dengelenmiş bir yükseltme sistemi olup, çözünürlüğünü ve hızını mevcut ses ortamının yapısına kolayca uyarlar. Çözünürlükte altı kat artış ve adaptif hız pilotu ile MoreSound Amplifier, tam ses ortamını işitilebilir kılarken, sesler arasındaki hassas kontrastı ve dengeyi korur3. Bu, beynin sesi anlamlandırmak için ihtiyaç duyduğu önemli bilgilere erişmesini sağlar2 ve bizler bu yüzden MoreSound Amplifier'ın yükseltme için en iyi işitme cihazı teknolojisi olduğuna inanırız.

  MoreSound Amplifier'ı açıklayan uzmanlarımızı izleyin

Polaris platformu, Oticon More'un bel kemiğidir. İşitme cihazları için özel olarak tasarlanmıştır. Bu odaklanılmış yaklaşım programlanmış bir Derin Nöral Ağı kesintisiz olarak çalıştırmasına olanak sağlarken, önceden hiç olmadığı kadar hızlı, hassas ve yüksek kapasite ile Oticon More'daki tüm işitme cihazı teknolojisine dair gelişmelere güç katar3.

 • Gelişmiş algoritmaları gerçekleştirmek için 16 kat daha fazla kapasite4

 • Sektörde lider 64 kanallı işlemenin akılcı kullanımı

 • İki kat bilgi işleme kapasitesi ve hızı4

 • Derin Nöral Ağ işleme

 • 1,5-5kHz frekans bantlarında hassasiyeti ikiye katlayın4

Ana Oticon More web sayfamızı ziyaret edin

İletişim bilgilerimize buradan ulaşabilirsiniz

1Brændgaard, M. 2020a. MoreSound Intelligence. Oticon teknoloji sayfası.

2Santurette, S. & Behrens, T. 2020. Oticon More odyolojisi. Oticon beyaz bülteni.

3Brændgaard, M. 2020b. Polaris Platformu. Oticon teknoloji sayfası

4Velox S platformuna kıyasla.