introbanner-compatibility

Oticon ON SSS

 

İşitme cihazları ile uyumluluk

Oticon işitme cihazlarınızın akıllı telefonunuz, Oticon uygulamaları veya bağlantı ürünleri ile uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi için, lütfen buraya tıklayın

 

 • Genel bilgiler

  Oticon ON uygulamasını
  kullanmaya başlama

 • Eşleştirme

  İşitme cihazlarınızı cihazınız ile eşleştirme

 • Özellikler

  Oticon ON ile
  yapabilecekleriniz

 • Streaming equalizer

  İşitme cihazlarınıza aktarılan sesin hassas olarak ayarlanması


Genel bilgiler

Evet, Oticon ON uygulaması hem Apple hem de Android cihazlarda kullanılabilir. Özellikler her iki sistem için de genel olarak aynıdır, ancak bazı özellikler biri veya diğer işletim sistemi için kısıtlanabilir.

Oticon ON uygulaması Google Play™ veya Apple App Store®'dan indirilebilir. Diğer uygulamalarda olduğu gibi, uygulamayı akıllı telefonunuza indirin.

Evet, Oticon ON ücretsiz olarak indirilip kullanılabilir.

Nesnelerin İnterneti/IFTTT özelliği harici bir sağlayıcıya (IFTTT) bağlıdır, ancak amaca uygun Oticon uygulamalarını kullandığınız sürece, bu özelliği ücretsiz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Kendi uygulamalarınızı oluşturmak istiyorsanız, ücret karşılığında IFTTT Pro aboneliği gerekir. Daha fazla bilgi için lütfen IFTTT web sitesine bakın.

Evet, uygulamanın, özelliklerine göz atıp, beğenip beğenmeyeceğinize karar vermek için kullanabileceğiniz bir ‘Demo’ modu bulunur. Elbette, tüm avantajlarından faydalanmak için Oticon ON uygulamasını Oticon işitme cihazlarınıza bağlamanız gerekecektir.

Hayır, Oticon ON uygulamasındaki birçok özelliği hesap oluşturmadan kullanabilirsiniz. Yalnızca HearingFitness™ ve IFTTT özelliklerinin etkinleştirilip kullanılabilmesi için bir hesap gerekir.

Oticon, her türlü kişisel veriyi yerel yönetmeliklere uygun olarak kullanır. Daha fazla bilgi için, lütfen Oticon ON gizlilik bildirimi bölümümüze bakın.


Eşleştirme

Bu sayfada işitme cihazlarınızı Apple veya Android cihazınız ile eşleştirme hakkında ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri bulabilirsiniz

Evet, işitme cihazlarınızı aynı anda birden fazla cihaza bağlayabilirsiniz. Ancak, kullanmakta olduğunuz cihazın tam kontrolde olan cihaz olması için, işitme cihazlarınızı tek seferde bir cihazla eşleştirmenizi tavsiye ederiz. Bu, işitme cihazlarınız üzerinden ses aktarma işleminin kolaylaştırılmasına yardımcı olacaktır.

Bulunduğunuz ortama ve evinizin yapısına bağlı olarak, bağlantı mesafesi maksimum 10 metredir.


Özellikler

Evet, Oticon ON uygulaması işitme cihazlarınızın ses seviyesini fark ettirmeden ayarlamanıza veya sessize/sessizden almanıza olanak sağlar. Her iki işitme cihazınızın ses seviyesini aynı anda kontrol etmeyi veya sağ ve sol işitme cihazının ses seviyesini ayrı olarak ayarlamayı seçebilirsiniz. Uygulamayı, başka bir programa geçmek için de kullanabilirsiniz.

Evet, işitme cihazlarınızın pil seviyesine göz atmak için Oticon ON uygulamasını kullanabilirsiniz. Ayrıca, uygulamanızı, işitme cihazınızın pili biterken bildirim sağlayacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Evet, Oticon ON uygulamasındaki Tinnitus SoundSupport özelliği, kulak çınlaması yönetim programının bir parçası olarak, kulak çınlaması şikayeti olan hastalara geçici bir rahatlama sunmak üzere bir ses oluşturur. Bu özellik yalnızca, işitme cihazlarınız temin edilirken işitme uzmanınız tarafından tinnitus özelliği etkinleştirilirse, uygulamada kullanılabilir. Daha fazla bilgi için, lütfen işitme uzmanınız ile iletişime geçin.

Evet, Oticon ON uygulamasında, Apple cihazlar için kullanılabilen bir uzak mikrofon özelliği bulunur. Telefonunuzu konuşan kişiye vererek bir mikrofon olarak, işitme cihazlarınızı kulaklık olarak kullanabilmenize olanak sağlar. Böylece konuşan kişinin sesi doğrudan kulağınıza aktarılır. Bu, uzak mesafeden bile konuşan kişinin sesini daha net işitebilmenize yardımcı olur ve ayrıca ortam gürültüsünün etkisini azaltır.


Bu özellik Oticon ON uygulamasında Android cihazlar için kullanılamaz, ancak bunun yerine uzak mikrofon olarak Oticon ConnectClip'i kullanabilirsiniz.
Bu sayfadan daha fazla bilgi alabilirsiniz

Bir Apple cihazınız varsa, uzak mikrofon özelliğini kullanabilirsiniz. Oticon ON uygulamasında ana Uzaktan Kumanda ekranını açın ve genel programlardan birini seçin. Uzak mikrofon özelliği, ekranınızın sağ alt köşesindeki mikrofon simgesine dokunularak basitçe etkinleştirilebilir. Simge yeşil renge döndüğünde, uzak mikrofon etkinleştirilir. Telefonunuzu konuşan kişiye verin ve mikrofona konuşmasını söyleyin. Konuşan kişinin sesi doğrudan kulağınıza aktarılacaktır. Sonlandırmak için, simgeye tekrar dokunun.

‘İşitme Cihazlarımı Bul’ özelliği, işitme cihazlarınızın belirli bir anda GPS konumunu tam olarak gösteren veya en son açıldığı veya uygulamaya bağlandığı yeri gösteren kullanışlı bir araçtır. Bu özellik, işitme cihazlarınızı kaybettiğinizde ve bulmak için biraz yardıma ihtiyacınız olduğunda oldukça kullanışlı olabilir.

Televizyonunuzdan işitme cihazlarınıza ses aktarımı yapmak istiyorsanız, Oticon TV Adaptörüne ihtiyacınız olacaktır. Oticon ON uygulaması, aktardığınız sesin seviyesini kontrol etmenin ve harici ortam sesini yönetmenin kolay bir yoludur. Çok sayıda televizyondan ses aktarımı için birden fazla TV Adaptörü kullanabilirsiniz; bu durumda Oticon ON uygulaması her bir bağlantıyı kontrol etmenize ve adlandırmanıza yardımcı olur – böylece, örneğin televizyon izlemeye karar verdiğinizde, bağlantılar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Evet, Oticon ON uygulaması, Oticon'un, ConnectClip veya EduMic gibi diğer bağlantı ürünlerini de kontrol edebilmenize olanak sağlar. Ses seviyesi ayarlarını kolaylaştırır ve işitme cihazlarınız tarafından algılanan ortam sesi seviyesini kontrol etmenize yardımcı olur.
Bu sayfadan Oticon bağlantı ürünleri hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz

Evet, tüm Oticon Bluetooth işitme cihazları ‘iPhone için üretilmiş’ (MFi) olup, iPhone, iPad veya iPod Touch cihazından doğrudan işitme cihazlarınıza ses aktarımı yapılabilir. Apple cihazınızdan ses aktarımı için Oticon ON uygulamasına gerek yoktur. Telefon aramaları için, hala telefonunuzun mikrofonuna konuşmanız gerekir - hands-free aramalar için de ConnectClip kullanmanız gerekir.

 • Audio Streaming for Hearing Aids (ASHA) ve Oticon More™ işitme cihazlarını destekleyen bir Android akıllı telefonunuz varsa, telefonunuzdan doğrudan işitme cihazlarınıza, telefon görüşmeleri dahil, ses aktarımı yapabilirsiniz. ConnectClip, hands-free konuşma yapabilmenizi sağlayacaktır.

ConnectClip ve akıllı telefonunuz ile hands-free aramalar yapmak için, Oticon ON uygulamasına ihtiyacınız yoktur.

 • Android cihazınız ASHA'yı desteklemiyor veya işitme cihazlarınız Oticon More değilse, işitme cihazlarınıza ses aktarımı için bir ara cihaz olarak ConnectClip'e ihtiyacınız olacaktır. Ses, ConnectClip üzerinden cihazınız ile işitme cihazlarınız arasında ileri-geri yönde aktarılır. Hands-free aramalar yapma ve alma özgürlüğünden de faydalanabilirsiniz; işitme cihazınız kulaklığa, ConnectClip ise mikrofona dönüşür.

ConnectClip ve akıllı telefonunuz ile hands-free aramalar yapmak için, Oticon ON uygulamasına ihtiyacınız yoktur.

Telefonunuzun uyumlu olup olmadığını kontrol edin

Oticon ON uygulamasındaki Hearing Fitness özelliği, işitme cihazlarınızı kullanım şeklinize ilişkin ekstra kontrol elde etmenizi sağlar. İşitme cihazlarınızı ne kadar kullanacağınıza ilişkin hedefler oluşturmak, ilerlemenizi izlemek ve işitme sağlığı davranışınızı geliştirmek için kullanılabilir.

Oticon ON uygulamasındaki Nesnelerin İnterneti özelliği, işitme cihazlarınızı diğer internet bağlantılı cihazlara bağlamanıza olanak sağlar. Hatta kendi akıllı bağlantılarınızı bile oluşturabilirsiniz. Örneğin, işitme cihazlarınız açıldığında kahve makinenizin çalışmaya başlamasını sağlayabilir veya zil çaldığında işitme cihazlarınızdan bildirim alabilirsiniz.
Bu sayfada Nesnelerin İnterneti ve IFTTT hizmetlerinin avantajları hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz


Nesnelerin İnterneti/IFTTT özelliği

‘If This Then That’ (IFTTT), işitme cihazlarınızın, evdeki cihazların, uygulamaların ve web sitelerinin birbirleri ile özelleştirilebilir kurallar temelinde otomatik olarak çalıştırabilmenizi sağlayan üçüncü taraf bir hizmettir.

Evet, Oticon hesabı ve IFTTT hesabı oluşturmanız gerekir.

Kullanmaya başlamak için uygulamanın Nesnelerin İnterneti bölümündeki talimatları izleyin.
Bu sayda ayrıca bu hizmetin kurulumuna ilişkin daha fazla bilgi bulabilirsiniz

Evet, güvenlidir. Diğer cihazlara yaptığınız kendi bağlantılarınızın tasarımı tamamen sizin yetkiniz altında olup, bunlar tamamen kişiseldir ve başkaları tarafından görünmez. Oturum açma bilgileriniz her zaman dikkatlice koruma altına aldığınızdan emin olun.

Hayır, bu özelliğin kullanılması ekstra güç gerektirmeyeceğinden, pilinizin ömrünü etkilemez.

Evet, yeni işitme cihazlarınızın Oticon ON uygulaması ile uyumlu olması yeterli. Yeni işitme cihazları telefonunuz ile eşleştirildikten sonra, IFTTT hizmetlerinizi yeni cihazlarınızla Oticon ON uygulaması üzerinde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bu özelliği doğrudan Oticon ON uygulaması üzerinden devre dışı bırakabilirsiniz (ve daha sonra tekrar açabilirsiniz).


Streaming equalizer

Ekolayzır, belirli frekans bantlarının ses yüksekliğini ayarlayabilen bir “filtre” gibidir. Oticon ON uygulamasındaki gibi bir streaming equalizer, işitme cihazlarınıza aktardığınız sesi (müzik, podcast, sesli kitap, bir video veya filmden ses, bir uzak mikrofondan aktarılan ses gibi) ayarlamak için kullanılabilir. Bu, işittiğiniz aktarılan ses üzerinde ekstra kontrol sağlar. Böylece kişiselleştirilmiş dinleme deneyiminin tadını çıkarabilirsiniz.

Streaming equalizer özelliği, Oticon Opn ve Oticon Siya hariç, tüm Oticon Bluetooth işitme cihazları için kullanılabilir. İşitme cihazlarınız bu özelliği desteklemiyorsa, uygulamada streaming equalizer düğmesi hiçbir şekilde görünmez.

Streaming equalizer, üç frekans aralığının (bant) ses yüksekliğini ayarlamanıza olanak sağlar: Düşük (bas sesler), Orta (orta aralık sesler) ve Yüksek (tiz sesler). Sizin için en rahat ve dengeli hissettirecek sese ulaşmak için, her bir bandın ses seviyesini ayrı olarak ayarlayabilirsiniz.

Her bant için, ses seviyesini +6 dB'e kadar artırabilir veya -12 dB'e kadar azaltabilirsiniz.

Oticon Bluetooth işitme cihazları ile kullanılan iPhone veya iPad için,
ASHA uyumlu işitme cihazları (Oticon More) ile kullanılan, ASHA'yı destekleyen Android telefonlar için:

Uzaktan Kumada ekranında streaming equalizer düğmesi belirir (Tinnitus programları hariç tüm programlarda). Ses aktarımı sırasında, düğme aktif olur (yeşil renk) ve ekolayzır ayarlarında yapılan değişiklikler anında işitme cihazlarınızdan işitilebilir. Ses aktarımı yapılmıyorken, düğme aktif olmaz (gri renk); ekolayzır ayarlarını değiştirmeye devam edebilirsiniz ve ses aktarımı her başlattığınızda tercih ettiğiniz ayarlar kullanılır. Streaming equalizer'ı kullanarak ayarladığınız ses, yalnızca aktarılmakta olan ses olup, işitme cihazlarınızın mikrofonları tarafından algılanan, etrafınızdaki genel ses değildir.

ASHA'yı desteklemeyen Android telefonlar için,
ASHA'yı destekleyen, ancak ASHA uyumlu olmayan işitme cihazları ile kullanılan Android telefonlar için:

Başka bir Oticon cihaz (ConnectClip, EduMic veya TV Adaptörü) ile işitme cihazlarınıza ses aktarımını başlattığınız anda, Uzaktan Kumanda ekranında streaming equalizer düğmesi belirir. Aktarım durdurulduğunda, bir sonraki ses aktarımında kadar, düğme ekrandan kaybolacaktır. Streaming equalizer'ı kullanarak ayarladığınız ses, yalnızca aktarılmakta olan ses olup, işitme cihazlarınızın mikrofonları tarafından algılanan, etrafınızdaki genel ses değildir.

Telefonum uyumlu mu?

Streaming equalizer düğmesine dokunduğunuzda, üç frekans bandını gösteren yeni bir ekran açılır. İlgili kaydırma çubuklarını kullanarak her bir bandın ses yüksekliğini ayarlayabilirsiniz.

Streaming equalizer ekranından çıkarsanız, atanan düğmeye tekrar dokunun. Varsayılan ayarlara (her bant için 0 dB) geri dönmek için, kaydırma çubuklarının altında, VARSAYILANI GERİ YÜKLE düğmesine dokunun.

Evet. Bir Oticon cihaz üzerinden ses aktarımı yaparken, Uzaktan Kumanda üzerinde streaming equalizer düğmesini görürsünüz. Bu cihazlardan aktardığınız sesi ayarlamaya başlamak için sadece dokunmanız yeterli olacaktır. Ses aktarımı durduğunda, ses aktarımına devam edinceye kadar düğme kaybolur.

Evet, streaming equalizer'ı müzik dinlerken sesi [(telefon, TV Adaptörü veya ConnectClip cihazınızdan) işitme cihazınıza aktarılan ses] hassas bir şekilde ayarlamak için kullanabilirsiniz. Normal hoparlörlerde çalan müzik için, streaming equalizer çalışmayacaktır.

Evet, kullanabilirsiniz.

Oticon ON uygulamasında, işitme cihazlarınıza ses aktarımı yaparken:

Ekolayzır ayarlarında yaptığınız değişiklikler anında işitme cihazlarınızdan işitilebilir. Arka planda olsa da (yani ses aktarma uygulaması hala açık, ancak ekranınızda görünmüyor), kullanmakta olduğunuz uygulamanın ses aktarmaya devam ettiği durumdur.

Henüz ses aktarımı yapmıyorken veya arka plandayken (yani ses aktarma uygulaması hala açık, ancak ekranınızda görünmüyor) ses aktarımını duraklatan başka bir uygulama kullanıyorken:

 • iPhone, iPad (tüm Oticon Bluetooth işitme cihazları ile kullanılan) veya ASHA uyumlu işitme cihazları (Oticon More) ile kullanılan, ASHA'yı destekleyen Android telefonlar için, ekolayzır ayarlarını değiştirebilirsiniz – seçtiğiniz yeni ayarlar ses aktarımı tekrar başladığında uygulanır.
 • ASHA'yı desteklemeyen Android telefonlar veya ASHA'yı destekleyen, ancak ASHA uyumlu olmayan işitme cihazları ile kullanılan Android telefonlar için, yalınızca ses aktarımı yaparken streaming equalizer ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Evet, kullanabilirsiniz.

Evet. Oticon ON uygulamasında uzak mikrofon özelliğini kullanırken, konuşan kişinin ses seviyesini hassas bir şekilde ayarlamak için streaming equalizer'ı kullanabilirsiniz. Bu özellik yalnızca iOS cihazlar için kullanılabilir.

Hayır, streaming equalizer işitme cihazlarınızın mikrofonları tarafından algılanan sesi ayarlayamaz. Yalnızca diğer kaynaklardan (diğer Oticon cihazları veya diğer uygulamalar) aktarılan sesin ekolayzır ayarlarını yapabilirsiniz.

Evet, Oticon ON uygulamasını aktif tuttuğunuz sürece streaming equalizer, başka bir uygulama veya başka bir cihazdan ses aktarımı başlattığınızda, ayarlarınızı hatırlar (başka bir uygulamaya geçebilirsiniz, ancak Oticon ON uygulamasını arka planda aktif tutmanız gerekir). Ayarları tekrar yapmak istediğinizde yeniden Oticon ON uygulamasına gidebilirsiniz.

Hayır, uygulama kapatıldığında, ayarlar varsayılan ayarlara (her bant için 0 dB) geri yüklenecektir. Ayarları tekrar yapmak istediğinizde yeniden Oticon ON uygulamasına gidin.

Evet, streaming equalizer ayarlarınız, aktif tuttuğunuz sürece Oticon ON uygulaması tarafından hatırlanacaktır (başka bir uygulamaya geçebilirsiniz, ancak Oticon ON uygulamasını arka planda aktif tutmanız gerekir). İşitme cihazlarınız yeniden başlatıldığında, uygulama işitme cihazlarına aynı ayarları tekrar uygulayacaktır.

Yalnızca bir işitme cihazını yeniden başlatırsanız (ve iki işitme cihazınız varsa), uygulama diğer işitme cihazından streaming equalizer ayarlarını okuyacak ve bu ayarları yeniden başlatılan işitme cihazlarına geri yükleyecektir.

Hayır, ancak Oticon ON uygulaması aktif kaldığı sürece (arka planda bile olsa) tercih ettiğiniz ayarlar hatırlanacak ve kullanılacaktır.