Dünyayı güvenle dinleyin

Öğretmenin sesinin gürültülü sınıflarda ve amfilerde duyulması, çocuklar ve gençler için zorlu bir çaba gerektirebiliyor. Amigo FM, mesafe ve gürültünün etkilerini aşabilmeleri için tasarlanmış olup söyleneni mümkün olduğunca fazla duyabilmelerini sağlar.

Tümüyle entegre bir sınıf FM sistemi

Oticon’un Amigo FM sistemi, öğretmen ile çocuk arasındaki mesafeyi kapatır ve sinyali doğrudan çocuğun kulaklarına ileterek sinyal-gürültü seviyesini önemli ölçüde iyileştirir.

FM sisteminin bileşenleri:
• Bir mikrofon
• Bir verici
• Bir alıcı.

FM sistemi uygulanan sınıfta öğretmen sesini yakalayan bir mikrofon takar ve bu ses sinyali verici üzerinden alıcıya gönderilir. Bu alıcı ya çocuğun işitme cihazında ya da Streamer Pro’da bulunur. 

Streamer Pro'nun kullanımı
Eğer ConnectLine kullanıyorsanız, FM alıcılarının büyük kısmı doğrudan Streamer Pro’ya bağlanabilir ve FM yayınını sadece tek bir alıcı ile her iki kulağa iletilir. Biz, Amigo FM alıcısını kullanmanızı öneriyoruz.

ConnectLine hakkında daha fazlasını öğrenin

Amigo FM alıcıları

Kulak seviyesindeki alıcılar, işitme cihazlarının altına takılır. Alıcının şekli, işitme cihazının hatlarına pürüzsüzce entegre olarak cihazla tek bir parça oluşturur.

  • Güvenli bağlantı

    Amigo FM alıcıları, kulak arkası işitme cihazlarının altına takılır. Takmak için herhangi bir araç gerektirmezler. Amigo alıcılar, işitme cihazlarının renkleri ile uyum sağlayabilmeleri için çeşitli renk seçenekleri ile gelir.

  • Güvenilir

    Alıcı, son derece güvenilir bir sistemin parçasıdır. Bir LED gösterge, çocuğun net bir ses sinyali aldığını anında onaylayarak hem öğretmenin hem de çocuğun işini kolaylaştırır.

  • Geniş FM Uyumluluğu

    Amigo FM alıcıları, günümüz piyasada bulunan neredeyse tüm FM vericileri ile çalışır. Bu sayede, çocuğunuza ideal bir işitme cihazı seçerken tamamen özgür olursunuz. Uyumluluk kılavuzunu burada bulabilirsiniz.

children listening

Amigo FM vericileri

Öğretmenler zamanlarını öğreterek geçirmek isterler; kompleks FM sistemlerini çözmeye çalışarak değil. Amigo vericiler hayatı kolaylaştırır. Veriyi çalıştırmanız, mikrofonu takmanız ve öğretmeye başlamanız yeterli. Verici, öğretmenin sesini doğrudan öğrenciye aktarır ve çocuğun duymasını zorlaştıracak gürültü, mesafe ve yankı gibi etkileri bertaraf eder.