Dünyayı güvenle dinleyin

Öğretmenin sesinin gürültülü sınıflarda ve amfilerde duyulması, çocuklar ve gençler için zorlu bir çaba gerektirebiliyor. Amigo FM, mesafe ve gürültünün etkilerini aşabilmeleri için tasarlanmış olup söyleneni mümkün olduğunca fazla duyabilmelerini sağlar.

Tümüyle entegre bir sınıf FM sistemi

Oticon’un Amigo FM sistemi, öğretmen ile çocuk arasındaki mesafeyi kapatır ve sinyali doğrudan çocuğun kulaklarına ileterek sinyal-gürültü seviyesini önemli ölçüde iyileştirir.

FM sisteminin bileşenleri:
• Bir mikrofon
• Bir verici
• Bir alıcı.

FM sistemi uygulanan sınıfta öğretmen sesini yakalayan bir mikrofon takar ve bu ses sinyali verici üzerinden alıcıya gönderilir. Bu alıcı ya çocuğun işitme cihazında ya da Streamer Pro’da bulunur. 

Streamer Pro'nun kullanımı
Eğer ConnectLine kullanıyorsanız, FM alıcılarının büyük kısmı doğrudan Streamer Pro’ya bağlanabilir ve FM yayınını sadece tek bir alıcı ile her iki kulağa iletilir. Biz, Amigo FM alıcısını kullanmanızı öneriyoruz.

ConnectLine hakkında daha fazlasını öğrenin

Amigo FM: Her seviyede avantajlı

Konuşmaları daha iyi anlayın

Konuşmaları en iyi şekilde anlayabilmeniz için Oticon Sensei’in VoicePriority i teknolojisi ile net ve orijinal ses kalitesi.

Mütevazi tasarımlı alıcılar

Yerlerinden oynamayan mütevazi tasarımlı alıcılar, ya işitme cihazına takılır ya da Streamer Pro’ya

Tam uyumluluk

İşitme cihazları, koklear implantlar ve kemiğe implante edilmiş çözümler ile tam uyumludur.

Son derece güvenilir:

Alıcının üzerinde bulunan bir LED gösterge, çocuğun net bir ses sinyali aldığını onaylayarak hem öğretmenin hem de çocuğun işini kolaylaştırır.

Basitlik

Sezgisel, kullanımı kolay ve kolay bir şekilde yerinde programlanabilir; üstelik bilgisayarlara ve ekstra kablolara gerek kalmadan

Dayanıklı ve uzun ömürlü olacak şekilde geliştirildi.

Amigo FM’in kulak seviyesindeki alıcıları, mevcut tüm FM sistemleri arasında en az güç harcayan sistemdir.

Sensei: İdeal FM çözümü

Oticon Sensei’ye entegre edilmiş VoicePriority i ™ teknolojisi, çocuğunuzun optimum sinyal/gürültü seviyesini işitmesi için gelen FM sinyalinin kazancını otomatik olarak ayarlar. Bu gelişmiş adaptif FM stratejisi, değişen gürültü seviyelerine anında tepki verir ve çocuğunuz nerede olursa olsun konuşmaları tutarlı bir şekilde anlayabilmesini sağlar. Çocuklar ne kadar çok anlarlar ise, eğitimlerindeki fırsatları da o kadar iyi değerlendirebilirler.

Çocuklar, hem direkt iletişimde hem de rastlantısal olarak, birbirlerinden sınıfta çok şey öğrenirler. VoicePriority i ile öğretmenin sesi, çocuğun çevresindeki önemli bilgilerden ödün verilmeden güçlendirilir. Öğrencilerin dikkatlerini öğretmenden bir arkadaşlarına yönlendirdikleri zaman hiçbir kelimeyi kaçırmamaları için, çocuğun kulağındaki gürültü seviyesine göre VoicePriority i anında etkinleşir veya devre dışı kalır.

Çocuk dostu işitme cihazları hakkında daha fazlasını okuyun

Amigo FM alıcıları

Kulak seviyesindeki alıcılar, işitme cihazlarının altına takılır. Alıcının şekli, işitme cihazının hatlarına pürüzsüzce entegre olarak cihazla tek bir parça oluşturur.

 • Güvenli bağlantı

  Amigo FM alıcıları, kulak arkası işitme cihazlarının altına takılır. Takmak için herhangi bir araç gerektirmezler. Amigo alıcılar, işitme cihazlarının renkleri ile uyum sağlayabilmeleri için çeşitli renk seçenekleri ile gelir.

 • Güvenilir

  Alıcı, son derece güvenilir bir sistemin parçasıdır. Bir LED gösterge, çocuğun net bir ses sinyali aldığını anında onaylayarak hem öğretmenin hem de çocuğun işini kolaylaştırır.

 • Geniş FM Uyumluluğu

  Amigo FM alıcıları, günümüz piyasada bulunan neredeyse tüm FM vericileri ile çalışır. Bu sayede, çocuğunuza ideal bir işitme cihazı seçerken tamamen özgür olursunuz. Uyumluluk kılavuzunu burada bulabilirsiniz.

children listening

Amigo FM vericileri

Öğretmenler zamanlarını öğreterek geçirmek isterler; kompleks FM sistemlerini çözmeye çalışarak değil. Amigo vericiler hayatı kolaylaştırır. Veriyi çalıştırmanız, mikrofonu takmanız ve öğretmeye başlamanız yeterli. Verici, öğretmenin sesini doğrudan öğrenciye aktarır ve çocuğun duymasını zorlaştıracak gürültü, mesafe ve yankı gibi etkileri bertaraf eder.

Children being helped by teacher

Amigo Star: Okuldaki yeni yıldız

Sınıfta her zaman bolca hareket ve aktivite olur ve bu ortamda oluşan her türlü arka plan gürültüsü, özellikle dinleme zorluğu çeken çocuklarda olmak üzere, tüm çocukların dikkatini çok dağıtan bir etken olabilir. 

Amigo Star, çocukların en önemli şeye, yani eğitimlerine, odaklanabilmelerinde yardımcı olur..

Amigo FM ailesinin en yeni üyesi olan Amigo Star, normal işitebilen ama dinleme zorluğu çeken çocukların sınıfta daha iyi konsantre olabilmelerinde yardımcı olması için tasarlandı.

• Pürüzsüz entegrasyon: Amigo FM veya mevcut herhangi bir FM sistemi ile entegre olur

• Konforlu ve mütevazi: Çeşitli renklerde ve çeşitli ebatlarda tüp ve kubbe ile temin edilebilir

• Kolay ve sezgisel kullanım: Kulağınıza yerleştirin, çalıştırın, senkronize edin ve kullanmaya başlayın

• Dayanıklı: Düşürülmeye ve suya karşı dayanıklı

 • Okul çağı (6-12 yaş)

  Çocuğun okula başlaması çoğu aile için büyük bir olaydır. Okul çağındaki çocuğunuzu, başarılı bir eğitimi ve sosyal yaşamı olmasında nasıl destek diyebileceğinizi öğrenin.

 • Ebeveynler için destek

  Ebeveynlere yönelik kaynaklarımız, iletişim teknikleri, bir sonraki işitme merkezi ziyaretiniz için temalar ve fazlası.

 • Ürün desteği

  ConnectLine’ın nasıl kullanıldığını ve adaptörlerin nasıl ayarlandığını öğrenin ve kablosuz aksesuarlar için destek alın.

 • Çocuklar için Oticon işitme cihazları

  Hafif-orta ve ciddi-derin derecelerde işitme kaybı olan çocuklar için geliştirdiğimiz işitme cihazı çözümlerini keşfedin.