Amigo FM
sınıf sistemi

Dünyayı güvenle dinleyin

Oticon Amigo sınıf sistemi

Oticon Amigo FM sistemi, öğretmen ile çocuk arasındaki mesafeyi kapatır ve sinyali doğrudan çocuğun işitme cihazlarına ileterek sinyal-gürültü seviyesini önemli ölçüde iyileştirir.

Oticon Amigo'nun avantajları:
• Sınıfta konuşmayı daha iyi anlama
• Alıcının üzerindeki, çocuğun net bir sinyal aldığını anlamanızı sağlayan LED sayesinde son derece güvenilir bir sistem
• Uzun ömürlü sağlam vericiler

FM sistemi ile, öğretmen kendi sesini yakalayan bir mikrofon takar ve ardından bu ses sinyali verici aracılığıyla, çocuğun işitme cihazlarında veya bir ara cihazda bulunan alıcıya gönderilir. 

FM sisteminin bileşenleri:
• Bir mikrofon
• Bir verici
• Bir alıcı

ConnectLine hakkında daha fazla bilgi

Oticon Amigo ürünleri

Öğretmenler zamanlarını öğreterek geçirmek isterler; karmaşık FM sistemlerini çözmeye çalışarak değil.
Oticon Amigo FM hayatı kolaylaştırır. Vericiyi çalıştırıp mikrofonu takın ve öğretmeye başlayın.

Hem FM alıcıda hem de vericide bulunan dahili LED ışıklar, öğretmenlerin sistemin çalıştığını ve öğrencilerin seslerini duyabildiğini anlamalarını sağlar.

 • Amigo T30/T31 FM verici

  Amigo T30 ve T31 eğitim amaçlı FM vericiler son derece sağlam cihazlar olup, günlük aşınmaya veya yıpranmaya karşı oldukça dayanıklıdır.

  Kararlı bir sinyal, LED durum göstergesi, gerçekleştirilen eylemleri doğrulayan bir gösterge ekranı ve öğretmenin tarzına ve bireysel durumlara uyum sağlayacak birçok mikrofon seçeneği sunar.

 • Amigo R12G2 FM alıcı

  Bu özel alıcı işitme cihazının alt kısmına takılır. Amigo R12G2'nin rengi ve şekli, işitme cihazının hatlarına pürüzsüzce entegre olarak cihazla adeta tek parça olur.

 • Amigo Star

  Salt FM alıcı, normal işitme duyusuna sahip, ancak diğer dinleme güçlükleri yaşayan çocuğunuzun sınıfta daha iyi konsantre olmasına yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Bu, öğretmenin sesine doğrudan erişim sunularak sağlanır. Amigo Star, çocuğunuzun kulaklarına rahatça oturacak şekilde özelleştirilebilir.

children listening

Amigo FM vericiler

Öğretmenler zamanlarını öğreterek geçirmek isterler; karmaşık FM sistemlerini çözmeye çalışarak değil. Amigo vericiler hayatı kolaylaştırır. Vericiyi çalıştırıp mikrofonu takın ve öğretmeye başlayın. Vericiler, öğretmenin sesini doğrudan öğrenciye aktarır ve çocuğun duymasını zorlaştıracak gürültü, mesafe ve yankı gibi etkileri bertaraf eder.