Danışmanlık ve uygulama

Kapsamlı ve aile dostu bir
danışmanlık aracı

İşitme kaybı yaşayan çocuklar için doğru işitme çözümünü bulma ve bütün aileye ihtiyaçları olan desteği sunma konusunda işitme uzmanı olarak rolünüz çok önemlidir. Oticon Counselling'in kolay anlaşılır ve aile dostu araç kutusu sayesinde üstün pediyatrik bakım ve danışmanlık sağlayabilirsiniz.

Oticon olarak biz, pediyatrik odyolog olarak doğru müdahaleyi işitme kaybı yaşayan çocukların ve ailelerinin pratik ihtiyaçlarıyla bir araya getirme konusundaki zor ve kritik sorumluluklarınızın farkındayız. Size rehberlik olması amacıyla, işitme kaybı yaşayan çocuklar ve onların ebeveynleriyle kapsamlı bir danışmanlık işlemini kolaylaştırarak güven ve sadakat oluşturmanıza yardımcı olan esnek ve etkileşimli bir araç kutusu olan Pediyatrik Oticon Counselling'i ürettik.

Kolay anlaşılır ve eğitimsel

Oticon Counselling'in kolay anlaşılır tasarımı, bakım ve danışmanlık için değerli zamanınızdan tasarruf sağlamanıza yardımcı olur. Eğitim araçları, karmaşık bilgilerin daha kolay anlaşılmasını sağlar ve diyalog araçları da, bireyselleştirmeye temel olması açısından (özellikle daha küçük yaştaki çocuklardan) değerli geri bildirim almanızı sağlar.

Katılımcı ve bilgilendirici

Çocuk için uygun, açıklaması kolay birçok araçla doludur - Oticon Counselling, çocukları ve ebeveynlerini işitme kaybının sorumluluğunu alma ve istedikleri sonuçları elde etmek için nasıl birlikte çalışılacağını anlama konusunda destekler ve motive eder.

Bireysel ihtiyaçları karşılama

Oticon Counselling, Yetişkinler ve Pediyatrikler şeklinde iki kullanıcı grubunun bireysel ihtiyaçlarını karşılar. Pediyatrik kullanıcı grubu için Oticon Counselling, öncelikle 4-12 yaş arası çocukları ve ebeveynlerini desteklemenizi sağlıyor.

Kolay anlaşılır ve motive edici araçlar

Pediyatrik Oticon Counselling'in üstesinden gelmenin yolu çok kolaydır ve kolay anlaşılır. Arasından seçebileceğiniz 7 araçla kendi gündeminizi oluşturabilir ve konsültasyonlarınızı çocukla ebeveyninin kişisel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

 • Odyogram. Konuşma ve ses örnekleriyle

 • Kulak. Kulağın anatomisini ve işitme kaybı türlerini açıklıyor.

 • Gürültüde Konuşma. İşitme ve anlama üzerindeki etkilerini vurgulamak için.

 • İşitme Cihazının Avantajları. Oticon Sensei kullanmanın avantajlarını göstermek için.

 • FM Avantajları. FM'in avantajlarını evde ve okulda göstermek için.

 • Günlük Bakım. Aletlerin bakımında yapılacaklar ve yapılmayacaklar

 • İletişim Stratejileri. Günlük durumlarda kullanmak için değerli konuşma stratejileri

İşitme cihazı uygulamalarının kolaylaştırırız

Çocuk dostu işitme bakımı, pediyatrik ürünleri geliştirmenin ötesine geçer ve uygulama yazılımı alanına girer. Bunun nedeni, çocuklar için uygulama protokolünün normalde yetişkinlerde kullanılandan farklı olmasıdır.

Pediyatrik bir uygulamada odyologlar farklı biçimlerdeki odyometrik veriler, özel uygulama gerekçeleri, otomatik özelliklerin nasıl ayarlanması gerektiğine dair farklı varsayımlar ve doğrulamaya farklı bir yaklaşım üzerinde çalışıyor olabilir.

Pediyatrik odyologları günlük işlerinde desteklemek için, Genie’nin pediyatrik uygulama modunu geliştirdik.

Oticon’un Genie yazılımındaki pediyatrik uygulama modu, işitme kaybı yaşayan çocukların ihtiyaçlarını ve onlarla ilgilenen uzmanları ele alır.

Çocuklara, dillerini geliştirme imkanı sunar

Çocuklara ve 16 yaşına kadarki gençlere uygulama yapılmasını kolaylaştırmak için, Genie'deki varsayılan pediyatrik ayarları işlemenin daha esnek bir yolunu tanıttık.

Kullanımı kolay varsayılan ayarlar

0-3 yaş arası çocuklar için Direksiyonalite ve Gürültü Yönetimi KAPALI olarak ayarlanmıştır. 4-16 yaş arası çocuklar için Direksiyonalite ve Gürültü Yönetimi AÇIK olarak ayarlanmıştır.

İşitme cihazının basma düğmesi, tüm pediyatrik uygulamalar için devre dışı bırakılmıştır, yani ses seviyesi kontrolü KAPALIDIR ve sadece bir program tanımlıdır.

Bu varsayılan ayarlar, kolayca kişisel tercihlerinize uyacak şekilde değiştirilebilir.

Derinlemesine araştırma sonucunda geliştirilmiştir

DSL v5.0a m[g/ç], Batı Ontario Üniversitesinde geliştirilen pediyatrik uygulama standardıdır. Yıllara dayanan araştırma kanıtlarının ve pediyatrik uygulama deneyiminin desteklediği gibi, DSL v5.0a m[g/ç]'nin çocuklar için piyasadaki en uygun uygulama gerekçesi olduğunu düşünüyoruz. Çocuklara dil ve iletişim becerilerini geliştirme konusunda her fırsatı sunmak için, konuşma ipuçlarının tüm durumlarda duyulabilir ve rahat kalmasını sağlar.

DSL'nin bu son sürümü, çocuklardan gelen geri bildirim ile bilimsel araştırmalara dayalıdır. Günümüzün gelişmiş işitme cihazlarının sunduğu potansiyeli destekler ve işitme uzmanlarının gitgide daha küçük çocuklara uygulama yapmasına yardımcı olur.

Çocuklar için uygun kablosuz bağlantı teknolojisi

Sabit, güvenilir kablosuz programlama ve hassas ayarlama.

FittingLINK, Oticon’un kablosuz işitme cihazları için Oticon’un kablosuz programlama cihazıdır. Genie uygulama yazılımımızla kolayca kurulabilen FittingLINK, Oticon Sensei, Oticon Safari ve diğer bir kablosuz işitme cihazı türüyle uyumludur.

FittingLINK, programlama sırasında boyun çevresine takılır. Çocuğun yaşına ve ses kalitesi konusunda geri bildirim verme yeteneğine bağlı olarak FittingLINK, bir kablosuz uygulama sunarak uygulama işlemini geliştirebilir.

FittingLINK, NOAH için etkinleştirilmiş PC'nizle çocuğun işitme cihazı arasında hızlı ve güvenilir bir veri bağlantısı sunar. Programlama oturumunu başlatmak için FittingLINK'i doğrudan PC'nize bağlayın ve boyun askısını çocuğa takın.

Günlük çalışma hayatınız için tasarlanmıştır

FittingLINK ve Genie size uygulama işlemi boyunca rehberlik adecek birçok farklı araç sunar. Bu, yayınlanmış en iyi uygulama talimatlarına uygun doğru bir uygulama gerçekleştirmenizi sağlar.

Gerçek kulak doğrulaması ve hassas ayarlama
Çocuğun yaşına ve işbirliğinde bulunma yeteneğine bağlı olarak, FittingLINK'i gerçek kulak doğrulaması veya takip randevuları sırasındaki hassas ayarlama için kullanabilirsiniz.

Kuplöre dayalı doğrulama
Gerçek kulak doğrulaması için yaşı yeterli olmayan bebek ve küçük çocuklar için kuplöre dayalı doğrulama önerilir.

EasyRECD™ bireysel kulak akustikleri
Oticon Sensei işitme cihazları için bir seçenek olarak geliştirilmiş olan EasyRECD™, bebek ve çocuklara uygulama yaparken, ayrı gerçek kulak ekipmanı kullanmak gerekmeden bireysel kulak akustiklerini de kolayca hesaba katmanızı sağlar. easyRECD™ ayrıca FittingLINK ile çalışarak, kablosuz doğrulama sunar.


Pratikte sizi desteklemek için görüşlere dayalı malzemelerin bir seti

Oticon pediyatrik danışmanlık araçları, ebeveyn, çocuk ve akrabalarla olan diyalogunuzda sizi desteklemek için hazırlanmıştır. Ayrıca işitme kaybı yaşayan her yaştan çocuklara ve ebeveynlerine bol malzeme de sunuyoruz.

Ebeveynleri ve çocukları destekleyin

Çocukların ne kadar iyi duyduğunu belirlemeye çalışmak, bir odyogram almanın çok ötesindedir. Bu danışmanlık araçları seçenekleri, dinleme zorluklarını belirlemenize ve ebeveynlerin farkında olması gereken çözümleri ele almanıza yardımcı olur.

 • Odyolojik amaç

  Oticon'un odyolojik amacını inceleyin.

 • Pazarlama ve destek

  Kliniğinize daha da fazla kişiyi çekmek için özel olarak tasarlanmış kişiselleştirilmiş pazarlama araçlarımızı keşfedin.

 • Ürün Haberleri

  Son ürün haberlerini yakından takip edin.

 • Bir Oticon Uzmanı olun

  Oticon ürünlerini satmak istiyor musunuz? Yerel Oticon temsilcinizle irtibata geçin.