Bu işitme cihazları kulaklarınızın içine uygulanmak üzere kalıplanmış olup, bu sayede son derece gizli ve hatta görünmez işitme cihazlarıdır.

 • Kulak içi işitme cihazlarına sahip olmak nasıl bir şey?

  Kulak içi işitme cihazları, gözlük, şapka ve başa takılan diğer materyallere engel olmaksızın, kulak kanallarınıza rahatça yerleştirilir. En küçük olanı görünmez işitme cihazlarıyken, daha büyük modeller ten renginize uyum sağlayacak renklerdedir.

  Kulak içi işitme cihazlarının kontrolü

  Bazı kulak içi işitme cihazlarında, kontrol edilebilmeleri için küçük bir düğme bulunur.

  Farklı programları seçmek için bunu kullanın. Programlar, farklı durumlarda iyi işitmenize yardımcı olur. Çoğu ses kontrolü otomatikleştirilmiş olsa da, çok gürültülü yerlerde veya TV izlerken özel bir program bulunmasına yardımcı olabilir. Programlar, işitme cihazlarınız uygulanırken işitme uzmanınız tarafından ayarlanır.

  Kulak içi işitme cihazlarını açmak veya kapatmak için, pil yuvasını açarsınız ve böylece güç kesilir.

  Daha büyük kulak içi işitme cihazlarında (Kanal İçi ve daha büyük), işitme cihazlarını iPhone ve diğer akıllı telefonlar için bir işitme cihazı uygulaması kullanarak kontrol edebilirsiniz.

Ne tür kulak içi işitme cihazları bulunur?

 

Çok sayıda işitme cihazı türü bulunuyor gibi görünebilir, fakat endişelenmeyin – anlaşılması gerçekten oldukça kolaydır. Beş farklı kulak içi işitme cihazı modeli sunuyoruz.

 • Hangi işitme cihazı türüne ihtiyacım var?

  İşitme cihazlarımız kulak içi işitme cihazları ya da kulak arkası işitme cihazlarıdır.

  Sizin için en iyi işitme cihazlarını seçmek için, hızlı ve kolay kılavuzumuzu deneyin.

  İşitme cihazı türü seçimindeki kısıtlamalar

  Çoğu hasta istediği işitme cihazı türünü dilediği gibi seçebilir. Ancak, bazı kişiler belirli bir modeli kullanmak zorunda olabilir.

  Örneğin, dar kulak kanalları bazı kulak içi işitme cihazlarını imkansız kılabilir. Ayrıca ileri derece işitme kaybı daha güçlü kulak arkası işitme cihazları gerektirebilir.

  İşitme uzmanınız ihtiyaçlarınıza uygun olabilecek dijital işitme cihazı türleri hakkında her şeyi anlatabilir.

  Bir işitme uzmanı bulun

 • İşitme cihazlarını nereden satın alabilirsiniz?

  En iyi kulak içi işitme cihazı, yalnızca bir odyolog tarafından temin edilen işitme cihazıdır. Odyolog, bir işitme uzmanıdır. İşitme duyunuzu test etmek ve size doğru işitme cihazını uygulamak üzerine eğitim almıştır.

  Görünmez işitme cihazının maliyeti nedir?

  Size daha fazla yardımcı olmak isterdik, ama ne yazık ki size görünmez işitme cihazlarının veya başka bir işitme cihazının fiyatını söylemek oldukça zordur.

  Bunun nedeni, işitme cihazlarınızın maliyetinin bizim kontrol edemeyeceğimiz birçok hususa bağlı olmasıdır.

  Birçok kişi işitme cihazlarının maliyetlerinin kendi sağlık sigortası veya başka bir aracı kurum üzerinden karşılanmasını sağlayabilmektedir. Bazı hastalar işitme cihazları için ödedikleri tutarın bir kısmını geri alabilir.

  Finansal destek için uygun olup olmadığınızı anlamanın en iyi yolu bir işitme uzmanına veya odyoloğa sormaktır.

  Yakınınızda bir odyolog bulmak istiyor musunuz?

Kulak içi işitme cihazlarının en iyisi, sesi işleyen minibilgisayarlı dijital işitme cihazlarıdır.

Oticon işitme cihazları, reçetesiz satılan bazı işitme cihazlarının aksine, sadece tüm sesleri yükseltmekle kalmaz. Önce gürültüyü azaltır ve ardından kulaklarınıza sadece yüksek kaliteli ses gönderir.

Oticon'un kulak içi işitme cihazlarına bakın

Bluetooth işitme cihazları

Kulak içi işitme cihazları, Bluetooth işitme cihazları olabilir. Bu, işitme cihazlarının diğer birçok cihaza kablosuz olarak bağlanabileceği anlamına gelir.

İşitme cihazlarınıza TV'nizden ses akışı sağlayabilir, telefon görüşmeleri ve çok daha fazlasını yapmak için işitme cihazlarınızı kullanabilirsiniz.

Oticon'un Bluetooth işitme cihazlarına bakın

Ücretsiz çevrimiçi işitme testi

Hızlı bir çevrimiçi işitme testi yaptırmak ister misiniz?

Çevrimiçi ücretsiz işitme testi yaptırın