Odyolojik amaç

Biz Beynimizle Duyarız. Bizim Kulaklarımız değil.

Çözümlerimiz, beynin sesten anlam çıkarma şeklini destekleyerek, daha az gayretle daha iyi bir işitme sunar.

BrainHearing™ Teknolojisi yaklaşımımızı keşfedin

Hayatınızı yaşama için enerji

Günümüzün tüketicilerinin gün boyu işitmelerinden farklı talepleri olur. Ancak günün sonunda enerjinin azalması, işitme engeli olanlar için her dinleme ortamını sorunlu hale getirir:

Kullanıcıların yüksek beklentilerini işitme kaybının ve yaşlanmanın gerçekleriyle bağdaştırmak, Oticon'un işitme bakımını bir sonraki seviyeye taşıma konusunda eşsiz bir fırsat olarak gördüğü değişikliğe bir çağrıdır.

Oticon için üç zorluğun birleşmesi, odyolojideki yeni cepheyi temsil eder:

Kullanıcının tüm dinleme durumlarında performans gösterme yeteneğini geliştirme.

Gün boyu performans gösterme yeteneğini artırmak amacıyla bilişsel kaynakları koruma.

Çözümleri, her kullanıcının eşsiz yetenek ve tercihlerinden maksimum düzeyde yararlanmak ve işitme uzmanlarına kullanıcı ile çözümleri eşleştirmek için gerekli destek ve araçları sağlamak için uyarlamak.

İşin sırrı, bireyselleşmedir ve siz çok önemli bir rol oynuyorsunuz

Performans geliştirmeleriyla enerji tasarrufu sağlayan algoritmaları son kullanıcı tercihleriyle dengeleyerek, müşterilerinizin benzersiz ihtiyaç ve tercihlerini daha iyi karşılayabilmenize yardımcı olacağımızı düşünüyoruz.

Birlikte zaten işitme kaybı (ve yaşlanma) baskısı altında olan bilişsel kaynakların üzerindeki yükü en aza indirmemiz gerekir. Seslere daha etkili bir erişim sağlayarak, dinleme gayretini azaltmak, insanların enerjilerini gün içinde ne zaman ve nasıl kullanacaklarını seçmesini sağlayacaktır. Enerji yükünü azaltma yönünde bir sonraki adım, bireyselleştirmenin rolünü analiz etmektir.

Yeterince yüksek performansla bunun getirdiği bilişsel yük arasındaki doğru dengeyi tutturmak, kullanıcının sadece neler olduğunu takip etmek yerine aktif bir şekilde katılmasını sağlar. Ayrıca duydukları seslerden daha derinlemesine keyif almalarını da sağlar.

Bireysel yaklaşım, her kullanıcının benzersiz özellik ve tercihlerinden maksimum düzeyde yararlanmak için tasarlanmıştır.

Yeterince yüksek performansla bunun getirdiği bilişsel yük arasındaki doğru dengeyi ancak sizin katılımınızla bulabiliriz. Bizim geliştirdiğimiz araçlarla ve onların kullanımına rehberlik eden deneyiminizle bu denge çok hızlı ve kolayca bulunacaktır.

Performans gösterme yeteneğini geliştirme

Oticon, yolculuğu başlatmak için, performansı zor durumlarda da geliştirecek yeni teknolojileri inceleyen ek araştırmalara yatırım yapacaktır.

Araştırmaların bu bulgularından yöntem ve algoritmalar geliştirmeye devam edeceğiz. Biz, algoritmaları, pozitif avantajlarla gerçek dünya ortamlarında işitme engeli olanlar tarafından kullanılabilecek cihazlara uygulayacağız.

Bu, siz işitme uzmanlarına, müşterileriniz için işitme cihazlarını uygulama, programlama, ayarlama ve özelleştirme sırasındaki klinik verimliliğinizi en üst düzeye çıkarmanızı sağlayacak stratejiler sağlayacaktır.


Başka bir boyut, bütün gün boyu performans gösterme yeteneğidir

Oticon, işitme kaybının getirdiği ek bilişsel yükle ilgili olarak zaten on yılı aşkın bir süredir araştırma yapıyor. Bu yükü azaltan ve dinleme üzerindeki bilişsel enerji harcamaların azaltabilecek olan faktörleri açığa çıkarmak amacıyla bu alana yatırım yapmaya devam edeceğiz.

Bu araştırma, dinlemeyi kolaylaştıran veya yükü işitme engeli bulunan dinleyiciye bırakmak yerine, işleme talebini işitme cihazına kaydıran algoritmaların geliştirilmesini sağlar. Sonra bilişsel yükü azaltma, zihinsel kaynakları boşaltma ve dinleme keyfini en üst seviyeye çıkartma için klinik olarak yapılabilir ve sağlam yöntemleri sunabileceğiz.


Teknolojideki ve enerji korumadaki gelişmeler

Biz her zaman, özellikle zorlu dinleme durumlarında işitme performansını geliştirebilecek teknolojik ilerlemeler üzerinde çalışıyoruz. Bunlara akustikler, sinyal işleme ve kablosuz teknikleri de dahildir.

Kullanıcıların gün boyu aktif bir şekilde performans göstermesine yardımcı olmak için, bireysel yeteneklere, özelliklere ve tercihlere eskisinden daha geniş bir bakış açısıyla bakmamız gerekir. Performansı en üst düzeye çıkarma yeteneğiyle birlikte bu, bütün gün boyunca iyileştirilmiş bir işitme sağlar.

 • Genie ile Uygulama

  Oticon’un uygulama ve danışmanlık aracı Genie, her kullanıcının bireysel ihtiyaçlarını karşılayan en iyi kalitede uygulamalar sunacak şekilde tasarlanmıştır.

 • Pazarlama ve destek

  Kliniğinize daha da fazla kişiyi çekmek için özel olarak tasarlanmış kişiselleştirilmiş pazarlama araçlarımızı keşfedin.

 • Bir Oticon Uzmanı olun

  Oticon ürünlerini satmak istiyor musunuz? Yerel Oticon temsilcinizle irtibata geçin.

 • Ürün Haberleri

  Son ürün haberlerini yakından takip edin.