nasıl yapılır?

İşitme cihazınızı temizleyin

İşitme cihazlarınızı temiz tutmak

Bir işitme cihazı, çoğu düzenli bakım ve temizleme gerektiren pek çok parçadan oluşur. Bir işitme cihazının nasıl temizleneceğine dair yönergeler için lütfen işitme cihazınızın stilini seçin:

Temizleme öncesi öneriler

Genel bir kural olarak, işitme cihazlarınızı ve kulaklıklarınızı her gün yumuşak, kuru bir bezle temizleyin. Cihazlarınızı temizlemeden önce ellerinizin temiz ve kuru olduğundan emin olun. İşitme cihazlarınıza zarar verebilecekleri için temizlik sıvıları, çözücüler veya alkol kullanmadığınızdan emin olun.

Mikrofon girişleri kolaylıkla tıkanabilmektedir. İşitme cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız mikrofon girişlerinin tıkanmadığından emin olun.

Bir işitme cihazına işlem yapmadan önce, elinizden düşürmeniz ihtimaline karşılık yumuşak bir yüzeyin üzerinde tuttuğunuzdan emi olun.

Temizlik için Çok Amaçlı Aleti kullanmak

Çok Amaçlı Alet, en iyi bakımı, temizlemeyi ve cihazınızın en iyi performansını garanti etmek için kullanılacak, çok yönlü bir araçtır:

Gerektiğinde fırçayı değiştirin. Fırçayı değiştirmek için dışa doğru çekip, yerine yeni ve temiz bir fırça yerleştirin. Yeni fırçayı yerine sıkıca oturtun.

Çok Amaçlı Alet fırçaları, İşitme Uzmanından satın alınabilir.

Size yakın bir işitme uzmanı bulun

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

Size en yakın işitme merkezini bulun

Bir işitme testi yaptırın ve yetkili Oticon işitme uzmanlarından yardım ve öneriler, yedek parçalar, aksesuarlar ve temizlik malzemeleri alın.

İşitme merkezi bulun

 • İşitme

  İşitme duyumuzun asla uyumayan duyularımızdan yalnızca bir tanesi olduğunu biliyor muydunuz?

 • Uygulamalara bağlan

  TV veya telefonunuz gibi farklı cihazlarınızı ConnectLine kullanarak işitme cihazlarınızla nasıl bağlayacağınızı öğrenin.

 • İndirmeler ve Destek

  Tüm Oticon işitme cihazları ile aksesuarlarını nasıl kullanacağınızla ilgili videoları ve talimatları bulun.

 • İşitme merkezi bulun

  İşitme testinizi yaptırın ve yetkili Oticon işitme uzmanlarından yardım ve tavsiye alın.