Smiling boys

Odyolojik görev

Her ihtiyaca uygun pediyatrik işitme çözümleri

Oticon’un pediyatrik felsefesi, işitme kaybı yaşayan çocukların tam potansiyellerine ulaşmasına yardımcı olmanızı kolaylaştırma konusundaki süren gayretini yansıtır.

Yıllarca pediyatrik uzmanları ve ailelerle çalışarak kazandığımız deneyim, en iyi çözümlerin, teknolojinin yapabildikleriyle değil, bireysel kullanıcının ihtiyaçlarını karşılamak için neler yapabildiğiyle şekillendirildiğini gösterdi. Biz sadece çocukları değil, ayrıca onların gelişiminden sorumlu bakım sağlayıcıları da desteklemeye çalışıyoruz.

Odyolog, çocuk, ebeveyn ve öğretmenlerin görüşleri, odyoloji ve teknolojiden danışmanlık, uygulama ve hizmete kadar, pediyatrik işitme bakımındaki kapsamlı yaklaşımımıza neden oldu. Çocuklar için piyasadaki en uygun işitme bakımını sunmayı böyle planlıyoruz.


Her yaştaki çocuğu özgüvenle donatın

Oticon aletlerinde "kılavuz" görevini gören Genie’nin pediyatrik uygulama akışı, mevcut zamanda daha fazlasını başarmanıza yardımcı olur. Her yaş grubuna göre özelleştirilebilir ayarlar, o kadar fazla ayrıntıyı hatırlamanız gerekmeden uygulamaları hedeflemenize yardımcı olur. İşlevsellik açısından, gürültüyü azaltma ve direksiyonalite gibi özellikler, zamanı geldiğinde etkinleştirilebilir.


Genie'deki pediyatrik uygulama

TÜM Oticon aletleri için tek uygulama sistemi

Çocukların değişen ihtiyaçlarına dayalı odyoloji konsepti

Daha büyük doğruluk ve daha az hassas ayarlama için etkili DSL uygulaması

Teacher standing by the blackboard

Ürünler ve çözümler

Oticon, çocukların aktif yaşam stiline, sınıftaki öğrenmeye ve diğer birçok duruma uygun bir şekilde ve amaca yönelik olarak üretilmiş pediyatrik çözümler sunar:

 • Çocuk dostu işitme cihazları
 • Yüksek performanslı FM sistemleri
 • Kablosuz aksesuarlar

Pediyatrik Görevi

Oticon olarak biz, işitme uzmanları olarak, işitme kaybı yaşayan her çocuğa daha iyi bir gelecek sağlamanıza yardımcı olmak için her gün çok sıkı çalışıyoruz.

Bireysel bakım

Yetişkinliğe doğru giden yolculuklarında bireysel ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasitedeki cihazlarla, işitme kaybı yaşayan çocukların tam potansiyellerine kavuşmasını destekliyoruz.

…size güç verecektir

Biz, işitsel ve bilişsel uyarlamayı iyileştirerek ve işitme kaybıyla yetişmeyle ilgili karmaşıklıkları kabullenerek, işitme uzmanlarının çözümleri, gelişimlerinin her aşamasında çocukların ihtiyaçlarına adapte etmesini sağlayacağız.

…daha iyi bir gelecek oluşturmak için

Bizler, işitme kaybı yaşayan her çocuğa daha iyi bir gelecek sunmak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlayan çözümler, araçlar ve teknikler sunuyoruz.

Bizim görevimiz bu.

Bizim sizinle birlikte gitmek istediğimiz yer burası.

Misyonumuzun üç tanımlayıcı boyutu

"İşitme kaybı yaşayan her çocuk için daha iyi bir gelecek" hakkındaki görevimiz, belirleyici üç boyuta dayanır Bireyselleştirme – Performans – Yaşam.

Bireyselleştirme

"İşitme kaybı yaşayan her çocuk için daha iyi bir gelecek" şeklindeki görev beyanımızın özü, çocuğu teknolojiye değil, teknolojiyi çocuğa uyarlayarak, birey için işitme bakımı geliştirmektir. Bir işitme uzmanı olarak, işitme kaybı yaşayan her çocuğun bireysel eğitim ve yaşam stili ihtiyaçlarına göre, gelişim aşamalarının her birine uygun çözümler geliştirmenizi istiyoruz.

Performans

Oticon olarak biz, konuşmayı anlama ile bilişsel yük arasında düzgün bir birlikle, bir çocuğun yaşamındaki her durum için yüksek performans sağlamaya gayret ediyoruz. Biz, çocuğunuza her durumda olabilecek en iyi konuşmayı anlamayı sağlarken, bilişsel yüklerini en aza indirecek işitsel ve bilişsel uyarlamayı iyileştirecek teknoloji sunmaya gayret ediyoruz.

Yaşam

Ürün geliştirmemiz, işitme kaybı yaşayan çocuklara karşı derin bir saygıya dayanır. Yaşam stili uygulamaları, danışmanlık ve dinleme stratejilerine dayalı destek sağlayarak, işitme kaybıyla büyümenin çok gerçek ve zorlayıcı karmaşıklıklarını onaylamayı ve söz konusu birçok pratik noktayı aşma konusunda çocuk, ebeveyn ve odyologları desteklemek için erken çözümler geliştirmeyi planlıyoruz.

İşitme, çocuğunuzun gelişiminin büyük bir parçasını oluşturuyor

Biz, kulaklarımızla değil, beynimizle duyarız. Kulaklar sesleri alır ve bunları beyne gönderir ve onlarda burada bize bir anlam sağlamak üzere işlenir. Dolayısıyla çocuğunuzun işitme kaybı olduğunda bile, sağlıklı bir gelişimi destekleyen bir işlem sonucunda beyni sözcük olarak yorumlayabileceği seslerle uyarılmaya hazır ve isteklidir. İşte burada Oticon’un Çocuklar için BrainHearing™'i devreye giriyor.

Asla çok erken değildir

İşitmenin büyük bir kısmı beyinde gerçekleşmekle kalmaz. Beynin bir insanın hayatı boyunca esnek kalmasına rağmen, beyindeki nöral ağların özellikle çocukluğun ilk üç buçuk yılı boyunca uyarılmaya karşı duyarlı olduğu anlaşılmıştır. Çocuğunuz bu ilk yıllarda ne kadar çok ses duyarsa, konuşması, dili, eğitim ve sosyal becerileri de o kadar iyi gelişir.

Çocuklar için BrainHearing'in nasıl yardımcı olabileceği

Konuşma dili becerilerini geliştirmesi için, çocuğunuzun konuşma seslerinin olabilecek en geniş yelpazesine ve olabilecek en eksiksiz ve net işitsel sinyallere erişebilmesi gerekir. Oticon’un Sensei ve Sensei Super Power işitme cihazlarımıza dahil edilen güçlü Çocuklar için BrainHearing teknolojileri, işitme kaybı yaşayan çocuklar için geniş bir bilişsel beceri aralığının gelişmesini destekler. Oticon’un BrainHearing teknolojisi, çocuğunuzun gelişmesinin her aşamasındaki ihtiyaçlarına uygun tutarlı ses işleme sunar. Çocuğunuzun iletişim becerileri geliştikçe bu gelişmeler, okuldaki performansı, sosyal ilişkileri ve hatta çocuğunuzun özgüven duygusu da dahil, yaşamının birçok alanını da olumlu olarak etkileyebilir.

İki kritik teknoloji

Çocuklar için BrainHearing, en kritikleri Speech Rescue™ ile Konuşma Koruyucusu E olan bir dizi teknoloji içerir.

Speech Rescue™, ağır ve çok ağır dereceli işitme kaybı yaşayan çocuklar için genellikle aralığın dışında kalan yüksek frekanslı konuşma seslerini "kurtaran", çığır açan bir Oticon teknolojisidir. ‘s’ ve ‘ts’ gibi yüksek frekanslı sesler oluşturup, bunları çocuğunuzun duyabileceği daha düşük bir frekans aralığına "yapıştırarak" çalışır. Speech Rescue, Sensei Super Power modelimize dahildir.

Konuşma Koruyucusu E, sesleri duyulabilir, rahat ve net hale getirerek ve çocuğun beyninin sinyali çok daha kolay tanımasını sağlayarak hassas konuşma ayrıntılarını genleştiren ve koruyan kanıtlanmış sıkıştırma teknolojimizdir.

 • Odyolojik amaç

  Oticon'un odyolojik amacını inceleyin.

 • Pazarlama ve destek

  Kliniğinize daha da fazla kişiyi çekmek için özel olarak tasarlanmış kişiselleştirilmiş pazarlama araçlarımızı keşfedin.

 • Bir Oticon Uzmanı olun

  Oticon ürünlerini satmak istiyor musunuz? Yerel Oticon temsilcinizle irtibata geçin.