Halka açık alanlarda, evrensel işitme loop işaretini gördüğünüz her yerde net bir şekilde işitmenin avantajlarından yararlanın.

Günümüzde sinemalar, tiyatrolar, ibadethaneler ve müzeler gibi pek çok halka açık mekanda işitme loop sistemi bulunur. Bu da, ister eğlence ister eğitim amaçlı olsun, kaliteli bir dinleme deneyimi için sesi doğrudan işitme cihazlarınıza aktarabileceğiniz anlamına gelir.

İşitme loop sisteminden aktarılan sinyal, telecoil adı verilen küçük bir tel bileşen aracılığıyla alınır.

Bazı işitme cihazlarında halihazırda bir telecoil bulunurken, bazılarında bulunmaz. Bu sayfadaki yönergeleri izleyerek bir teleloop sisteminden gelen sese erişebilirsiniz.

İşitme cihazlarında halihazırda telecoil bulunup bulunmadığını öğrenmek mi istiyorsunuz? Siz bu konuda bilgi verebilecek olan işitme uzmanınızla iletişime geçin.

Telecoil bulunan işitme cihazları için

İşitme cihazlarınızda telecoil varsa, ses sinyali alımını başlatmak için telecoil programını açık konuma getirmeniz yeterlidir.


Telecoil bulunmayan işitme cihazları için

İşitme cihazlarınızda telecoil yoksa, bir işitme loop sisteminden kablosuz ses sinyaline erişmeye devam edebilirsiniz.


İşitme cihazlarınızda Bluetooth® teknolojisi bulunup bulunmamasına bağlı olarak ekstra bir cihazın (EduMic veya Streamer Pro) yardımına ihtiyacınız olacaktır.

Öğrenmek için yardıma mı ihtiyacınız var? Bluetooth işitme cihazınız olup olmadığını öğrenmek için ipuçlarımızı okuyun, işitme cihazlarınızla birlikte gönderilen Kullanım Kulavuzunu inceleyin veya işitme uzmanınızla iletişime geçin

İşitme cihazlarınızda Bluetooth teknolojisi varsa, EduMic'i kullanarak bir işitme loop sisteminden gelen seslere erişebilirsiniz.

EduMic, işitme loop sisteminden gelen sesi alan ve sonrasında kaliteli sesi işitme cihazlarınız aracılığıyla doğrudan kulaklarınıza aktaran bir telecoil ile donatılmıştır.

EduMic işitme cihazlarınız ile eşleştirildikten sonra:

1. İşitme loop sisteminden gelen ses erişmek için, EduMic'i kapatın ve durum göstergesi eflatun renge dönünceye kadar cihazın üzerindeki düğmeyi on saniye basılı tutun.

2. Aktarılan sesi tamamen sessize almak için, düğmeye kısa basın. Sessizden almak için tekrar basın.

3. İşitme loop sisteminden gelen sesi dinlemeyi durdurmak için, durum göstergesi sönünceye kadar düğmeye iki saniye basın.

Buradan Oticon EduMic hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bilmeniz gerekenleri buradan keşfedin 

ConnectLine Streamer Pro’nun dahili telecoil özelliği ile, tek bir düğmeye basarak tiyatro, amfi, sinema ve çok daha fazlasında işitme loop sistemlerine erişebilirsiniz. Streamer Pro hakkında daha fazla bilgi alın.

Burada işitme loop sistemini dinlemeyi başlatmayı ve sonlandırmayı açıklayacağız:

1. Telecoil'i etkinleştirmek ve ses sinyali alımını başlatmak için:

İşitme loop ses sinyaline erişmek için Streamer Pro üzerindeki AUX seçici düğmesini yaklaşık iki saniye basılı tutun.


2. İşitme loop sistemini dinlemeyi durdurmak için:

Streamer Pro telecoil'ini kapatmak ve ses sinyali alımını durdurmak için Streamer Pro üzerindeki AUX seçiciye tekrar basın.


Tanıtım videosu mu izlemek istiyorsunuz? Faydalı görsel kılavuz yardımcı olacaktır:

[iframe data-category-consent="cookie_cat_marketing" data-consent-src="//wdh.23video.com/12841282.ihtml/player.html?token=92925c1fd9a8531b721c7fb38681935f&source=embed&photo%5fid=13003676" width="900" height="655" frameborder="0" border="0" scrolling="no" allowfullscreen="1" mozallowfullscreen="1" webkitallowfullscreen="1"][/iframe]

Streamer Pro'da telecoil'i etkinleştirme ve devre dışı bırakma