Tinnitus SoundSupport™

İşitme kaybı olanlar dâhil olmak üzere, dünyanın dört bir yanında milyonlarca insan kulak çınlaması yaşar. Gerçek şu ki, bir işitme cihazı kullanarak kulak çınlamasını hafifletmek mümkündür.

Tinnitus SoundSupport™

Kulak çınlaması olan herkesin kendi özel ihtiyaçlarını karşılayan bir dizi rahatlatıcı ses.

Tinnitus SoundSupport’u Oticon işitme cihazı modellerinin ve performans seviyelerinin birçoğunda etkinleştirebilirsiniz. Entegre ses jeneratörü, geniş bant sesler (odyograma göre yapılandırılmış, beyaz, pembe ve kırmızı) ve okyanus sesine benzeyen sesler dâhil, geniş bir ses yelpazesi sunar. Elde edilen veriler, dinamik ama rahatlatıcı olan bu doğa seslerinin rahatsız edici kulak çınlamasını azaltmada etkili olabileceğini gösteriyor.

Hiçbir beyin bir diğeri gibi çalışmadığından dolayı, bazı hastalar daha dinamik seslere ihtiyaç duyarken bazıları da kendine özel niteliklere sahip seslere ihtiyaç duyar. Tinnitus SoundSupport, uygulamayı mümkün olduğunca basit ve hızlı hale getirirken, hastalara tamamen kişiselleştirilmiş bir tedavi sunulmasını amaçlar. Hastaya özel ihtiyaca ve tercihlere uygun rahatlatıcı sesler oluşturmak için, geniş bantlı seslerin her birine dört modülasyon seçeneği uygulayabilirsiniz. Hastalar rahatlatıcı seslerin seviyesini doğrudan işitme cihazından veya ON uygulaması üzerinden ayarlayabilir. Bu sayede hastalar, rahatlatıcı sesleri istedikleri zaman kolayca yönetebilirler.

Kulak çınlaması tedavisi hakkında daha fazla bilgi edinin

Kulak çınlaması araç kutusunu açın

Ultra hızlı sinyal işleme özelliği OpenSound Navigator, beyni bilgi ile aşırı yüklemeden ortamdaki seslere erişim sağlayan dengeli ve zengin bir ses ortamı sunan kilit elemandır.

Bu sayede hastanızın örn. birlikte olduğu insanlar gibi farklı noktalara yoğunlaşabilmesine imkân sağlanır ve normalde zorlu koşullara sahip ortamlarda hastanız üzerindeki stres seviyesi olumlu bir şekilde etkilenir.

Odaklanılan noktayı kulak çınlamasından uzaklaştırmak, hastanızın kulak çınlamasını algılayışını olumlu yönde etkileyebilir.

ON App

Rahatlatıcı sesleri kolay ve sessizce kontrol edin

Oticon ON uygulaması, Oticon Opn işitme cihazı kullanıcısının kulak çınlamasını rahatlatıcı sesleri kolayca ve dikkat çekmeden ayarlayabilmesini sağlar.

Daha fazla bilgi edinin

Oticon ON Uygulamasını indirin

Download Oticon ON App for iPhone Download Oticon ON App

Apple, Apple logosu, iPhone, iPad ve iPod touch, Apple Inc.'in ABD ve diğer ülkelerde tescilli olan ticari markalarıdır. App Store, Apple Inc.'in hizmet markasıdır. Android, Google Play ve Google Play logosu Google LLC'nin ticari markalarıdır.

 

 

 • Çözümler

  Hafif-orta ve ciddi-derin derecelerde işitme kaybı için geliştirdiğimiz işitme cihazı çözümleri.

 • Kulak çınlaması

  Kulak çınlaması nedir? Neden bazıları bunu yaşar ve belirtileri hafifletmek için neler yapılabilir?

 • ConnectLine

  ConnectLine’ın nasıl kullanıldığını ve adaptörlerin nasıl ayarlandığını öğrenin ve kablosuz aksesuarlar için destek alın.

 • Bir işitme merkezi bulun

  Bir işitme uzmanı işitme duyunuzu test edebilir ve size uygun bir tedavi planı oluşturabilir.