Birleşik teknolojilere geçişi destekleme

Bir koklear implantı desteklemek için bir işitme cihazı taktığınızda doğru dengeyi bulmak zor olabilir. Çift modlu bir uygulamada bir kulak elektrikli olarak, diğeriyse akustik olarak uyarılır. Bu iki farklı uyarı tipi için, Oticon Genie uygulama yazılımıyla sağlanan esnek bir uygulama yaklaşımı gerekir.

Devamını okuyun

Kim yararlanır?

Gitgide daha fazla hasta, bir CI taktırmayı tercih ediyor ve onların birçoğu, artık işitmelerinden maksimum derecede yararlanmak için implant bulunmayan kulaklarında bir işitme cihazı kullanıyor. İmplant bulunmayan kulaklarında artık işitmesi olan tüm hastalar, çift modlu adaylar kabul edilebilir.

Dynamo, HER koklear implant için en uygun ortaktır

Oticon Dynamo, çift modlu uygulamalar için ideal bir işitme cihazıdır. Esnek bir uygulama platformuyla Dynamo kolayca HERHANGİ BİR koklear implantı tamamlayacak şekilde programlanabilir. Oticon Dynamo’nun özelleştirilmiş uygulama aracı YouMatic, hastanızın kişisel ses tercihlerine göre özelleştirilmiş bir dinleme deneyimi sunmanızı sağlar. Bu yaklaşım, hastanızın memnuniyet ve bir işitme cihazını kabullenmesini artırabilir.

Dynamo hakkında daha fazla bilgi edinin

Dynamo'nun arkasındaki araştırma

Uzmanlar tarafından Boys Kasabası Ulusal Araştırma Hastanesinde geliştirilmiştir

Oticon’un Genie uygulama yazılımı artık bir işitme cihazını bir CI ile çalışacak şekilde programlamanıza rehberlik edecek basit bir akış şemasına ve hızlı ve kolay bir çift modlu uygulama gerçekleştirmenizi sağlayacak bir uygulama panosuna da sahiptir.

Genie'deki çift modlu akış şeması, uzmanlar tarafından Boys Kasabası Ulusal Araştırma Hastanesinde geliştirilmiştir ve en son araştırmaları pratik bir klinik yaklaşımıyla birleştirir. Akış şeması sadece birkaç basit adımla size sesi dengeleme ve frekans yanıtını şekillendirme konusunda rehberlik eder. Amaç, hastanıza implant kullanan bir hastaya takıldığında Dynamo'daki olabilecek en iyi akustik ayarları sunmaktır.

Çift modlu uygulama akış şeması, her biri de Gürültü Dengelemesini kapsayan aşağıdaki uygulama yaklaşımlarını dikkate alır:

 • Geniş bant uygulaması

 • Frekansı azaltmayı kullanma

 • Sınırlı bant genişliği uygulaması

 

Çift modlu akış şeması ve pano hakkında daha fazla bilgi edinin

Etkileşimli akış şemasına bakın

 

Daha iyi bir eşleşme için kolay uygulama araçları

Oticon Genie'deki yeni uygulama panosu, önerilen tüm uygulama yaklaşımlarını kolayca takip etmek için atanmış kollar sunarak, hastalarınızın ihtiyaç ve tercihlerini tam olarak karşılamanızı sağlar. Kollar, çift modlu uygulama akış şemasındaki hassas ayarlama tavsiyelerini hızlı ve kolay bir şekilde uygulamanızı sağlar ve bunlara ilk iki tamamlayıcı araçtan erişilebilir: Çift Modlu Uygulama ve Speech Rescue.

Çocukların hayata en iyi şekilde başlamasını sağlama

Ağır ile çok ağır dereceli işitme kaybı yaşayan çocuklar için, yaşamlarının erken dönemlerinde çift modlu uygulamanın dil gelişimlerini geliştirdiği görülmüştür. Akustik ile elektrikli uyarının birleştirilmesi, potansiyel olarak çocukların müzik, konuşma ve dil gelişimlerine fayda sağlayabilir ve böylece çocuğun gelecekteki akademik ve sosyal başarısını etkileyebilir.

Yeni çift modlu uygulama akış şemamız ve araçlarımız, Sensei Super Power pediyatrik işitme cihazlarımızda da kullanılabilir olup, çift modlu avantajlar dünyasını çocuklara da açıyor.

Sensei SP hakkında daha fazla bilgiyi okuyun

Hastalarınız gelişmiş çift modlu işitmeden nasıl yararlanabilir?

İyileştirilmiş çift modlu işitme, bir CI'nin verimliliğini en üst düzeye çıkartırken, aynı zamanda implant bulunmayan kulaktaki destekleyici bir işitme cihazının tam potansiyelini açar.

 • Çift modlu işitmenin başlıca avantajları:

 • Hem akustik hem de elektrikli dürtülerle daha iyi bir hale getirilmiş ses ve müzik deneyimi

 • Sosyal faaliyetlerde daha yüksek yaşam kalitesi

 • Gürültüdeki konuşmayı işitmek için iyileştirilmiş yetenek

 • Daha iyi ses yerelleştirme becerileri

 • Dinlemede çok büyük kolaylık

 • Oticon Medikal

  Oticon Medikal´'in koklear implant sistemleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

 • Pazarlama ve destek

  Kliniğinize daha da fazla kişiyi çekmek için özel olarak tasarlanmış kişiselleştirilmiş pazarlama araçlarımızı keşfedin.

 • Ürün Haberleri

  Son ürün haberlerini yakından takip edin.

 • Bir Oticon Uzmanı olun

  Oticon ürünlerini satmak istiyor musunuz? Yerel Oticon temsilcinizle irtibata geçin.