nasıl yapılır?

İşitme cihazınızı açmak ve kapatmak

İşitme cihazınızı ilk defa çalıştırmak

İşitme cihazınız, özel pillerle çalışan minyatür bir elektronik cihazdır. İşitme cihazınızı çalıştırmak için pil yuvasına yeni bir pil yerleştirmeniz gerekir. Pil yuvası kapatıldığında işitme cihazı çalışmaya başlayacaktır. Ses oluşana kadar bir kaç saniye geçecektir. Cihazın çalışmaya başlama sürecinde bir açılış müziği duyacaksınız.

Pil yuvası kapandıktan sonra işitme cihazını takın. İşitme cihazı çalıştırılırken elde tutulursa, ıslık sesi çıkarabilir. Kulağa tam olarak yerleştirildiğinde bu ses kesilir.

İşitme cihazınızı açma ve kapama

1. Pil içerisindeyken pil yuvasını tamamen kapatarak işitme cihazınızı açın. Pil yuvası kapandığında işitme cihazı bir açılış sesi çalarak çalışmaya başlayabilir. Bu, pilinizin ve işitme cihazınızın çalıştığını gösterir.

2. Pil yuvasını tamamen açarak işitme cihazınızı kapatın. Pil ömrünü uzatmak için kullanmadığınız zamanlarda cihazınızın kapalı olduğundan emin olun.

Farklı işitme cihazı türlerinin ses seviyesini ve programlarını nasıl kontrol edeceğinizi öğrenmek için indirme bölümünü ziyaret edin:

Daha fazla bilgi alın