YENİ kanıt gösteriyor ki:

Oticon More™ rakiplerinden daha iyi performans gösteriyor

10 kişiden 8'i Oticon More'u tercih ediyor

Gerçek yaşamdaki karmaşık ses ortamlarında yapılan testlerden elde edilen heyecan verici yeni sonuçlar, Oticon More işitme cihazlarının beynin seslere daha iyi erişmesini sağladığını göstermektedir. Aynı zamanda, etraftaki daha fazla anlamlı sese daha yüksek doğrulukla, daha hızlı erişim sağlar1. Ve bu ses kalitesinde lider marka, farklı ses ortamlarında işitme kaybı olan 10 kişiden 8'i tarafından tercih edilmektedir2.

Güçlü rakipleri ile karşılaştırıldığında, Oticon More'un sundukları:

 • Daha fazla ses

  Kullanıcının etrafından gelen seslere daha iyi erişim

 • Daha fazla ses

  Ses ortamındaki daha fazla anlamlı sese erişim

 • Daha hızlı adaptasyon

  Ses ortamındaki değişikliklere daha hızlı uyum

 • Daha yüksek doğruluk

  Daha fazla kontrast ve detay ile daha iyi korunmuş sesler

Dünyanın en çok tercih edilen üç işitme cihazını nasıl test ettik

Oticon More'un diğer önde gelen iki işitme cihazı markasına karşı gerçek yaşamdaki karmaşık ortamlarda nasıl performans gösterdiğini öğrenin

 • 1. Bölüm: Kullanıcının etrafındaki
  seslere daha iyi erişim

  Diğer önemli sesleri engellemeden bunun nasıl mümkün olduğunu keşfedin

 • 2. Bölüm: Daha fazla sese, daha yüksek
  doğrulukla, daha hızlı erişim

  Detaylara dalın ve Oticon More'un ses sahnesni daha fazla detay ve netlikle nasıl koruduğunu görün.

 • 3. Bölüm: 10 kişiden 8'i Oticon More'un ses kalitesini tercih ediyor

  İşitme kayıplı kişilerin, Oticon More'u farklı ses ortamlarında iki rakibine karşı nasıl puanladığını okuyun.

Üç araştırmamızdaki önemli bulgular:

Oticon More, beyin için kullanıcının etrafındaki seslere daha iyi erişim sağlarken, daha az değil, daha fazla ses sunar!

Grafikte, Oticon More işitme cihazlarının yandan gelen seslere erişim sağlama konusunda Rakip A ve Rakip B'den daha iyi performans gösterdiğini görebilirsiniz - ve bu, söz konusu bulgulardan sadece bir tanesi.

Bu testlerin hepsi, Oticon More işitme cihazlarının beyine karmaşık ses ortamlarında daha iyi bir konuşma erişimi sağladığını, aynı zamanda beyne etrafındaki ilgilendiği tüm seslerin daha fazlasına daha iyi erişim sunduğunu kanıtlar.

Dahası, bu testler Oticon More'un tüm etraftaki ilgilenilen seslerin daha fazlasına, daha yüksek doğrulukla, daha hızlı erişim sağladığını gösteriyor. Bu, beynin etrafta olup bitenlerin daha kolay farkına vararak, insanların günlük yaşamlarına sorunsuz bir şekilde katılmalarına yardımcı olabileceği anlamına gelir.

Beyaz bültende bu kesin kanıt hakkında daha fazla bilgi alın

10 kişiden 8'i Oticon More'un ses kalitesini tercih ediyor

Üç işitme cihazının odyolojik performansını ölçtükten sonra, insanların ses kalitesini nasıl deneyimlediklerini araştırdık.

Bir tercih testinde, çeşitli işitme kaybı tipi olan kişilerden farklı ses ortamlarındaki ses kalitesini değerlendirmelerini istedik.

Oticon More yine rakiplerine göre daha iyi performans gösterdi. Oticon More yalnızca farklı ses ortamlarında en yüksek ortalama puanı almakla kalmadı. 10 kişiden 8'i şaşırtıcı bir şekilde, bir restoran veya bir kafede sohbetleri dinlerken veya yüz maskesiyle konuşmaları dinlerken, iki rakibinin üzerinde Oticon More'un ses kalitesini tercih etti.

Klinik kanıt hakkında daha fazla bilgi için beyaz bülteni okuyun

Sonuç:

Oticon’un ses işleme konusundaki yeni yaklaşımı, karmaşık ortamlarda geleneksel teknolojilerden daha iyi performans gösteriyor


Bu test sonuçları, Oticon'un tamamen yeni ses işleme yaklaşımının etkinliğini doğrulamaktadır: beyne daha az değil, daha fazla ses sunmak!

Rakipleri geleneksel direksiyonalite, gürültü azaltma, sıkıştırma ve feedback yönetimi ile etraftaki sesleri engellerken, Oticon beyne daha fazla ses sunmaya odaklanır.

Bu yeni yaklaşım, son derece akıllı bir Derin Nöral Ağ ve yenilikçi yeni teknoloji özellikler sayesinde mümkündür: MoreSound Intelligence™ ve MoreSound Amplifier™.


Oticon More'daki çığır açan teknolojiyi keşfedin

 • "Yeni bir ses ortamına geçiş daha kolaydı"

  Ole, Oticon More kullanıcısı

 • "Arka plandan gelen ses hissini kaybetmeden masadakilerle konuşmaya katılmak çok daha kolaydı"

  Berit, Oticon More kullanıcısı

 • "Seslerin çok daha farklı olması gerektiğini keşfettim - Sesler daha netti"

  Helge, Oticon More kullanıcısı

Bu referanslar sadece ilgili kişinin (tercih araştırmasının bir parçası olmayan kişilerin) fikirlerini yansıtmakta olup, başkalarının deneyimlerini temsil etmeyebilir. Bu referanslar ücretli olmayıp, gelecekteki performansa veya başkalarının cihazla ilgili başarılı deneyimlerine dair bir gösterge niteliği taşımayabilir.

BrainHearing™ bu şekilde işitme bakımını daha ileri seviyelere taşıyor


Oticon'un Derin Nöral Ağı kullanmak gibi öncü yenilikleri – ve işitme bakımına yepyeni yaklaşımımız – doğrudan benzersiz BrainHearing felsefemizden gelmektedir.

BrainHearing, beynin dünyanın en iyi ses işlemcisi olduğunun farkına varılmasına dayanmaktadır! Bu nedenle Oticon her zaman beynin sesi doğal yoldan anlamlandırma şeklini anlamaya ve bunu desteklemeye odaklanır. İşte bizim farkımız bu.

Bu yüzden araştırmalar beynin doğal bir şekilde çalışmak için tam bir ses sahnesine erişme ihtiyacı duyduğunu4 gösterdiğinde, yanıtımız yeni nesil beyin dostu işitme cihazları üretmek oldu: Oticon More.

Oticon More işitme cihazları hakkında daha fazlasını görmek istiyor musunuz?

Oticon More ana web sayfasına gidin

İletişim

Daha ayrıntılı bilgi için yerel Oticon satış temsilciniz ile iletişime geçin.

İletişim bilgisini bulun

1. Santurette et al 2021

2. Man et al 2021

3. ITU-R BS.1534-1 (2003). Kodlama sistemlerinin orta kalite düzeyleri için öznel değerlendirme yöntemi. Uluslararası Telekomünikasyon Birliği Radyokomünikasyon Kurulu

4. O’Sullivan et al. (2019); Puvvada & Simon (2017).