Temelini bakımdan alıyor

Oticon'un hikâyesi, eşinin işitme kaybından dolayı engellenmeyen ve daha iyi bir hayat sürmesine yardım eden bir adamın tutkusuyla başladı. İşitme desteğine ihtiyacı olan insanları güçlendiren bu tutku bizi geçtiğimiz yüzyılda, şuanda güdüleyen ve bizi ileriye götürecek olan şeydir.  

Video'yu izle

Oticon'un tarihine tanık olun.

 • 1902

  Kraliyet ailesi için ilk işitme cihazı

  Danimarka doğumlu Veliaht Prensesi Alexandra, İngiltere Kraliçesi olarak taç giydirme töreni için 9 Ağustos 1902 tarihinde işitme cihazı kullandı.

  Ertesi yıl, işitme engelli eşine yardım etmek için içinden gelen istekle hareket eden Hans Demant aynı tipteki işitme cihazından satın almak amacıyla Danimarka'dan İngiltere'ye seyahat etti.

 • 1904

  Hans Demant işitme cihazlarını Danimarka'ya getiriyor

  İşitme desteğine ihtiyacı olan tüm insanların ve eşinin yaşamını daha iyi bir hale getirme isteğiyle harekete geçen Hans Demant, General Acoustic Co. ile bir sözleşme yapmayı başardı ve Danimarka'ya ilk işitme cihazları olan elektrikli Acousticon cihazlarını ithal edip dağıtmaya başladı.

 • 1910

  Hans'ın oğlu William işleri devralıyor

  Hans Demant'ın oğlu William, babasının ölümü üzerine şirketi devraldı. William, Acousticon işitme cihazlarının üretimi ve tamiri hakkında bilgi almak için ABD'deki üretim tesislerine seyahat etti.

 • 1929

  Büyük Buhran'ın bıraktığı etki

  Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra ve Wall Street iflasıyla adı kötü anılan bu yılda, ticari kısıtlamalar nihai malların ithal edilmesini zor bir hale getirmişti. William kabloları ve pilleri olmayan tamamlanmamış cihazlar ithal etmeye başladı ve üretimi Danimarka topraklarında tamamladı.

 • 1940

  William, Danimarka'da işitme cihazı bileşenlerini üretti.

  İkinci Dünya Savaşı sırasında (1939--1945) William Demant; ABD, İngiltere ve Fransa'dan mal ithal edemedi. Son çıkan Acousticon cihazları için bileşenleri Danimarka'da üretmeye karar verdi. Daha sonra, Danimarka yapımı ilk işitme cihazı ve orijinal Acousticon modelinin bir kopyası olan Acousticus'u üretti.

 • 1946

  Amerika-Danimarka İşitme Kurumu doğdu

  Dictograph'ın ürünleri (önceki adı General Acousticon Company) üzerinde yaşanan bir anlaşmazlığı müteakiben William Demant, Amerikalı işitme cihazı üreticisi Charles Lehman ile bir ortaklığa girdi. Birlikte, genel merkezi Kopenhag'da bulunan American-Danish Oticon Corporation'ı kurdular.

 • 1954

  50. yıl kutlamaları

  Oticon, 155 çalışanının tümünü Kopenhag'daki bir kutlama etkinliğine davet ederek 50. iş yılını kutladı. Oticon kendisini gururla Danimarka kamu sektörünün lider işitme cihazı sağlayıcısı olarak adlandırdı.

 • 1965

  Oticon küresel bir şirket oluyor

  Oticon, Oticon Corp. olarak ABD'de açılmasından sonra küresel anlamda varoluşunu genişletti. Oticon şirketleri İsviçre'de, Norveç'te, Almanya'da, İskoçya'da, Japonya'da, İtalya'da, Yeni Zelanda'da ve Fransa'da kuruldu. En büyük deniz aşırı pazarlar İngiltere ve İsveç'ti. Bunları Çin izledi.

 • 1977

  Kulak içindeki ilk Oticon cihazı

  Uluslararası gelişmelerden ilham alan Oticon, ilk ultra gizli kulak içi işitme cihazını tanıttı. Küresel rekabet iyice kızıştı.

 • 1991

  Düşünülemeyeni Düşünme Zamanı 

  Genel merkez, Strandvejen'deki yeni yerine taşındı. "Düşünülmeyeni düşünme zamanı" düsturuyla, tüm şirkete yeni ve devrim niteliğinde çalışma yöntemleri tanıtıldı.

  Lars Kolind ile Niels Jacobsen'in önderliğinde, Oticon yeni bir dönüşüm aşamasına girdi. Sonrasında Niels Jacobsen, şirketin uluslararası başarısı ilerletmek için Oticon'un dümenine geçti.

 • 1996

  Dijitalleşme dönemi

  Oticon, tamamen dijital ilk işitme cihazı olan DigiFocus'u piyasaya sürdü. Seslerin gelişmiş amplifikasyonu, işitme kaybı olan bireylere uyum sağlayacak şekilde programlanmıştır. Bu bizi, günümüzde sunabildiğimiz tam kablosuz bağlantıya bir adım daha yaklaştırmıştır. 

 • 2004

  Bakımın yüzüncü yılını kutluyor

  Oticon, sloganı olan "Önce İnsan"ı tanıttı. Oticon, artık dünya çapında yalnızca dünyanın en büyük ikinci işitme cihazı üreticisi olarak bilinmiyor. Kurumsal yapısı, ekip çalışması ve çalışanlarına karşı olan bakış açısı ile de tanınıyor. Oticon, 8 Haziran'da yüzüncü yılını kutladı.

 • 2007

  İşitme cihazları yeniden tanımlandı

  Oticon Epoq'u piyasaya sürdü. Oldukça fazla gerçek yaşam benzeri bir ses yelpazesi sunmak için iki işitme cihazı artık birbirleriyle sürekli olarak iletişim kurabiliyor. Yeni çözüm, seslerin doğası ve kaynağı hakkında diğer mevcut çözümlerden çok daha fazlasını ortaya koyuyor. Cep telefonları ve müzik çalarlar gibi cihazlara bağlanmayı mümkün hale getiriyor.

 • 2010

  Önce İnsan, geleceğe taşındı.

  Oticon hiç olmadığı kadar güçlü bir hale geldi. Önce İnsan, sözümüz olarak kaldı. Yaptığımız her şey, nasıl her zaman kendileri için yaptığımız insanlar ile başlar, bunu yansıtıyor.

 • 2014

  Beynimizle duyuyoruz

  Günümüzde Oticon işitme cihazları beynin çalışma şeklini destekliyor ve sesleri anlamlandırıyor.

  BrainHearing'in temel felsefesi, sesi artırıp beyni aşırı yüklemekten ziyade seslerden anlam çıkarmak için beynin ihtiyacı olan koşulları sağlayarak beyni desteklemektir.

 • Oticon ekibinin bir parçası olma

  Oticon'da çalışmanın nasıl bir şey olduğunu öğrenin ve online ağımıza katılın.

 • En son basın bültenleri

  Oticon ile ilgili en son haberlere ve basın bültenlerine göz atın.

 • Ofislerimizden birinin yerini öğrenin

  Danimarka'daki genel merkezimizin yanı sıra dünyanın her yerinde ofislerimiz ve distribütörlerimiz var.