Daha zengin ve daha anlamlı bir ses ortamı için

Oticon Opn™, yeni Velox™ platformu temelinde geliştirildi. Minik ama son derece güçlü olan yonga, beynin sese anlam verebilmesi için gerekli ultra hızlı ve hassas ses analizi ve işlem performansına sahiptir.

Sektörde lider frekans çözünürlüğü ve 64 kanal ile, konuşmayı gürültüden ayırt edebilmeniz için seslerin net ve doğru bir şekilde işlenmesini sağlar.

Çevreyi saniyede 100 kezden fazla tarayan Velox, saniyede 1.200 milyon işlemden fazla yapar. Bu, gürültülü ortamlarda birçok kişinin konuştuğu sohbetleri takip edebilmeniz ve duymak istediğiniz seslerin yerlerini tespit edip o seslere odaklanabilmeniz için yeterli bir hızdır.

Bir işitme cihazında iki iletişim sistemi

Ses kalitesinden ödün vermeden, haricî cihazlara kablosuz olarak direkt ve kolayca bağlanın.

İki adanmış iletişim sistemi, TwinLink™ sayesinde ilk kez bir işitme cihazında bir arada. Bir sistem, seslerin nereden geldiğini tespit edebilmeniz amacıyla, işitme cihazlarınızın uzamsal farkındalık için birbirleriyle iletişim kurmalarını sağlar. İkinci bir sistem, örneğin iPhone®, akıllı telefonlar, televizyon, bilgisayar ve daha birçok haricî cihaz ile kablosuz iletişim sağlar.

Her iki sistemin size sağladığı faydalar: Daha iyi işitme, kolay bağlantı ve düşük pil türetimi.

Nasıl çalıştığını görün

Daha az efor sarf ederek daha iyi işitin ve daha fazla hatırlayın

Birden çok konuşma ve ses kaynağını uzmanlıkla yönetebilen OpenSound Navigator™, dikkatinizi çevrenizdeki insanlara ve olaylardan koparmadan, yaptığınız sohbete odaklanabilmenizi ve gerektiği takdirde duymak istediğiniz farklı bir ses kaynağına odaklanabilmenizi sağlar.

Geleneksel işitme teknolojisi, önünüzdeki kişinin konuşmasını geliştirir ve tüm diğer sesleri keser. OpenSound Navigator, her sesi tek başına analiz edip dengelemek amacıyla çevrenizi saniyede 100 kez tarar. Çevrenizdeki sesleri rahatsız edici şeklinde duymazsınız ve istediğiniz sese erişebilmeniz de sağlanarak daha dolu ve daha doğal bir ses ortamı yaratılmış olur.

Sohbetlerinizi siz kontrol edin

Zorlu ortamlarda bile kendinizi rahat hissedin Duymak istediğiniz seslerin konumlarını tespit edin, izleyin ve dikkatinizi yönlendirin.

Spatial Sound™ LX, her kulakta meydana gelen doğal seviye farklılıklarını korur ve bu sayede çevrenizdeki seslerin konumunu ve yönünü daha iyi algılayabilmenizi sağlar. Daha hassas uzamsal farkındalık, çevrenizdeki konuşmalara ve seslere yanıt verebilmeniz için seslerin nereden geldiğini algılayabilmenizde yardımcı olur.

Nasıl çalıştığını görün

Size özel kişiselleştirilmiş bir çözüm

Sesleri duymak istediğiniz gibi işitin.

YouMatic™ LX, açık ses deneyimini kişisel dinleme tercihlerinize ve ihtiyaçlarınıza göre uyarlar. Yüksek ses kalitesinden faydalanın, çevrenizdeki seslerden daha fazla ayrıntı alın ve sesleri duymak istediğiniz gibi işitin.

Nasıl çalıştığını görün

Gürültülü ortamlarda bile duyduklarınızı daha iyi anlayın

Zorlu ortamlarda yapılan sohbetleri takip edin

Speech Guard™ LX, gürültülü ortamlarda konuşmaları daha iyi anlayabilmeniz için net ve şeffaf bir ses kalitesi ve daha fazla konuşma ayrıntıları sağlar. İster düşük sesli olsunlar ister yüksek, yapılan tüm sohbetleri dinleyin; hatta karşınızda birçok kişi söz yarıştırsa bile.

Nasıl çalıştığını görün

Düşük sesli konuşmaları güçlendirin

Düşük seviyeli sesleri ses seviyesini yükseltmeden %20’ye kadar geliştirin.

Çeşitli senaryolarda ve sohbetlerde %70 oranında meydana gelen düşük sesler, işitme kaybı olan kişiler tarafından çoğu zaman duyulamaz. Soft Speech Booster XL, düşük seviyeli sesleri duyabilmenizi ve %20’ye kadar daha iyi anlayabilmenizi sağlar.

Nasıl çalıştığını görün

Daha iyi ses, daha az parazit

Özellikle müzik dinlerken veya gürültülü ortamlarda sohbet ederken daha zengin bir dinleme deneyimi.

Müzik dinlerken veya kalabalık ve dinamik ortamlarda (örneğin akşam yemeği buluşmalarında veya spor aktivitelerinde) arkadaşlarla sohbet ederken, zirve yapan sesler genelde çoğu İşitme cihazının kaldırabileceğinden daha yüksek olur. Clear Dynamics, gürültülü ortamlarda bile parazitsiz olarak daha iyi bir ses kalitesi almanızı sağlamak amacıyla dinamik giriş aralığını genişletir.

Nasıl çalıştığını görün

Açık havada dinleme konforu

Sohbette kelimelerin arasında bile rahatsız edici rüzgâr sesini etkili olarak bastırır.

Müthiş tabiatın ve harika sohbetlerin tadını çıkarın! Rüzgâr Gürültüsü Yönetimi, rahatsız edici rüzgâr gürültüsüne karşı korur. Rüzgâr gürültüsünü hemen tespit edip bastırabilmek için çevreyi saniyede 500 kez analiz eder. Rüzgârlı günlerde bile dinleme konforunuzu geliştirir

Nasıl çalıştığını görün

Üzmeyen net ses kalitesi

Bir yakınınızı sarılarak selamlamak gibi zorlu günlük senaryolarda bile rahatsız edici ıslık ve ötme seslerinden endişe etmeden daha net bir ses kalitesinin tadını çıkarın.

Geri bildirim kalkanı LX, çevreyi sürekli denetler ve rahatsız edici ıslık ve ötme seslerini bastırmak için anında tepki verir. Siz, daha net bir ses duyarsınız ve üzücü geri besleme seslerinden endişelenmeden sevdiklerinize rahatça sarılabilirsiniz.

Nasıl çalıştığını görün

 • Geliştirilmiş bağlanabilirlik

  Telefonda konuşmak veya işitme cihazınıza doğrudan müzik akışı yapmak için, işitme cihazınızı stereo kulaklık olarak kullanın.

 • BrainHearing

  Beyniniz, kullanacağınız işitme çözümünde en önemli rolü oynar. Neden mi?

 • Karşıdan yüklemeler ve destek

  İşitme cihazınızın bakımının ve temizliğinin nasıl yapıldığını, kablosuz aksesuarların nasıl ayarlandığını ve daha fazlasını öğrenin.

 • Bir işitme merkezi bulun

  Bir işitme uzmanı işitme duyunuzu test edebilir ve size uygun bir tedavi planı oluşturabilir.