Genellikle bir pil, değiştirilmeye gerek duyulmadan önce, kullanıma ve işitme cihazı stiline bağlı olarak, bir işitme cihazını üç ila on gün arası çalıştırabilir.

Pilin değiştirme zamanı geldiğinde iki bip sesi duyabilirsiniz. Bu ön uyarı pil tamamen tükenene kadar kısa aralıklarla devam edecektir. Bu, ön uyarıdan kısa bir süre sonra veya bir kaç saat sonra gerçekleşebilir.

Dört bip duyabilirsiniz; bu işitme cihazı kapanmadan önceki son uyarı olacaktır.

Yeni bir pil yerleştirdikten sonra, işitme cihazı pil yuvası kapanır kapanmaz çalışmaya başlayacaktır. Başlama sürecinde bir açılış müziği çalar. İşitme cihazını hemen takın çünkü elde tutulduğunda ıslık yapabilir.

Kullanımda değilken, pil yuvasını açarak işitme cihazını kapatın. Bu sayede pil tasarrufu sağlarsınız.

Biten pil hemen değiştirilmeli ve yerel kurallara göre atılmalıdır. Pillerin ve işitme cihazlarının çocukların ulaşamayacakları yerlerde saklanması gerektiğini unutmayın.

Nasıl yapılır?

kulak arkası işitme cihazlarına pilin yerleştirilmesi

 • Çıkart

  Pil yuvasını tam açın. Pili çıkartın.

 • Band'tan ayır

  Yeni pilin + işaretinin olduğu taraftaki yapışkanlı etiket pilden ayırın.

 • Yerleştir

  Yeni pili pil yuvasına yerleştirin. + tarafın yukarıya dönük olduğundan emin olun.

 • Kapat

  Pil yuvasını kapatın. Cihaz, kulaklıktan açılış müziği çalacaktır. Açılış müziğini duymak için kulaklığı kulağınızın yakınına tutun.

İpucu: Çok Amaçlı Alet pil değişimi için kullanılabilir. Pillerini çıkartmak ve takmak için manyetik ucu kullanın. Çok Amaçlı Alet İşitme Uzmanınız tarafından sağlanmıştır.

Pil yüzeyinde nem varsa kullanımdan önce kuru bir bezle silinmelidir. Pili değiştirdiğinizde, pilin çalışması bir kaç saniye zaman alacaktır.

Kulak arkası işitme cihazının pilinin nasıl değiştirileceğini izleyin

[iframe src="//wdh.23video.com/12841282.ihtml/player.html?token=874956ce336b0a3de3b0b43b8c352190&source=embed&photo%5fid=12781377" width="900" height="655" frameborder="0" border="0" scrolling="no" allowfullscreen="1" mozallowfullscreen="1" webkitallowfullscreen="1"][/iframe]

İşitme cihazı pilleri

İşitme cihazlarında kullanılan dört tip çinko-hava pil vardır ve her birinin, pil paketi üzerinde kendine ait bir renk kodu bulunmaktadır. Kullanmanız gereken pil boyutu, işitme cihazı cihazının kullanım kılavuzunda belirtilmiştir.

İşitme cihazınız için doğru pilleri temin nasıl temin edeceğinizi öğrenmek için bir işitme uzmanına başvurun. İşitme merkezinde pilleri kullanmayı ve işitme cihazlarını temizlemeyi kolaylaştıran Çok Amaçlı Aleti de edinebilirsiniz.

En yakın işitme merkezini bulun

Pilinizi test etmenin yolu

İşitme cihazınız kapalıysa pilinin bitip bitmediğini kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bunu kontrol etmenin iki kolay yolu vardır:

Bir pil test cihazıyla
Pili, pil test cihazının yüzeyine yerleştirin. Pozitif (+) işaretin yukarı baktığından emin olun. Pili ok yönüne kaydırın ve sonucu ekranda okuyun.

Pil test cihazı olmadan
Pili, işitme cihazına yerleştirin ve pil kapağını kapatın. Elinizi işitme cihazının çevresine kapatın ve cihazı kulağınıza tutun. İşitme cihazı ıslık sesi çıkartıyorsa, pil çalışıyordur.

 • İşitme

  İşitme duyumuzun asla uyumayan duyularımızdan yalnızca bir tanesi olduğunu biliyor muydunuz?

 • Uygulamalara bağlan

  TV veya telefonunuz gibi farklı cihazlarınızı ConnectLine kullanarak işitme cihazlarınızla nasıl bağlayacağınızı öğrenin.

 • İndirmeler ve Destek

  Tüm Oticon işitme cihazları ile aksesuarlarını nasıl kullanacağınızla ilgili videoları ve talimatları bulun.

 • İşitme merkezi bulun

  İşitme testinizi yaptırın ve yetkili Oticon işitme uzmanlarından yardım ve tavsiye alın.