Oticon Xceed Play

Çocuğunuzun dünyasına kapı açan işitme cihazı

İleri ve çok ileri derece işitme kaybı bulunan çocuklar için

Dünyanın en güçlü işitme cihazı

Çığır açan Oticon Xceed Play, ileri ve çok ileri derece işitme kaybı bulunan her yaştan çocuğa açık ses deneyimi sunan, pazardaki tek işitme cihazıdır.

 

Oticon Xceed Play çocuğunuza şunları sunar:

Sese 360° erişim

İnanılmaz derecede net ve detaylı ses

Rahatsız edici ıslık seslerini önleme

Birçok cihaza kablosuz kolay bağlantı

 

Daha iyi öğrenme için daha fazla konuşma detayına kapı açıyor

Oticon Xceed Play ile, ileri ve çok ileri derece işitme kaybı bulunan çocuklar nihayet tüm yönlerden net konuşma detaylarına erişim imkanına kavuşuyor. 360° ses ortamı ile, örgün ve rastlantısal öğrenme yoluyla gelişim ve başarı için daha iyi koşullara sahip olacaktır

 • Geleneksel omni direksiyonalite teknolojisi

  Anlamlı veya anlamsız tüm seslere erişim sağlar, bu da konuşmayı gürültüden ayırt etmeyi zorlaştırır.

 • Geleneksel direksiyonalite teknolojisi

  Bir konuşmacıya odaklanır ve diğer tüm sesleri bastırır.

 • Yeni teknoloji

  Daha iyi öğrenme koşulları için, etkili gürültü azaltma özelliği ile sese 360° erişim sağlar.

Geleneksel teknolojiden devrim yaratan açık sese

Önceki teknolojiler anlamlı veya anlamsız tüm seslere erişim sağlıyor ya da çocuğunuzun önündeki konuşmacıya odaklanıp, arka plan gürültüsü gibi diğer tüm sesleri bastırıyordu.

Yeni Oticon Xceed Play ise çocuğunuz için tüm yönlerden net sese erişim sunar. Gürültüde konuşmayı algılama gücüne sahip olup, güvenlik ve rastlantısal öğrenmeyi desteklemek açısından önemli olan ortam seslerini bastırmaksızın korur.

Daha iyi işitme dil gelişimi, öğrenme, büyüme ve konuşmalara katılma için çocuğunuza daha iyi koşullar sunar.


Daha fazla bilgi için bir işitme merkezi bulun

Devrim yaratan teknoloji rahatsız edici ıslık seslerini azaltıyor

Çocuğunuza ihtiyaç duyduğu ses yükseltme seviyesinin sağlanması, işitme cihazına herhangi bir şey veya birisi çok fazla yaklaştığında, rahatsız edici ıslık seslerine neden olabilir. Tıpkı çocuğunuza sarıldığınızda, oyun oynarken veya çocuğunuz şapka takarken olduğu gibi. Bu, kulak büyümesinden de kaynaklanabilir.

Önceden işitme cihazları bu tür sorunları ses yükseltme seviyesini azaltmak, ancak bunun neticesinde konuşmayı anlamadan ödün vermek suretiyle ele alıyordu.

Fakat şimdi, Oticon Xceed Play'in çığır açan teknolojisi bu sorunları daha meydana gelmeden önlüyor. Böylece çocuğunuz artık gün boyu rahatsız edici ıslık sesinin büyük ölçüde azaltıldığı net ve kararlı bir ses sinyalinin keyfini sürebilir.* Aslında, çocuğunuz konuşmadaki detaylardan %20'ye** kadar daha fazla faydalanabilir ve bu, dil gelişimi için son derece önemlidir.

 

* Önceden belirtilen uygulamalar için, en iyi uygulamaya göre.

** Ng & Rumley 2019, Oticon Beyaz Bülteni

Daha iyi işitme beyniniz ile başlar

Oticon Xceed Play, daha iyi işitme beyniniz ile başlar felsefesi esas alınarak geliştirilmiştir. Çocuk beyninin sesi doğal yolla işlemesini destekleyen bu teknolojiye BrainHearing™ diyoruz. Oticon Xceed Play, özellikle dil becerisini geliştirmesi ve yeni şeyler öğrenmesi gereken çocuklar için önemli olan 360° dengeli ses ortamına erişim sağlayan, başarısı kanıtlanmış BrainHearing teknolojisini uyguluyor.

Çocuğunuzu gündelik kullanılan cihazlara bağlar

Oticon Xceed Play modern akıllı telefonlara kablosuz olarak bağlanıp inanılmaz bir aksesuar yelpazesine erişim sunarak, çocuğunuzun okulda konuşmalara katılmasını, müziğin tadını çıkarmasını ve arkadaşları ile eğlenceli vakit geçirmesini kolaylaştırır.

 • ConnectClip

  ConnectClip ile, çocuğunuz işitme cihazlarını yüksek kaliteli kulaklıklara dönüştürebilir ve müzik dinlerken, YouTube izlerken ve çok daha fazlasını yaparken her iki kulağa ses akışı sağlayabilir.

 • Sınıf çözümleri

  Oticon Xceed Play geniş bir sınıf bağlantı seçeneği sunar. Böylece çocuğunuz doğrudan öğretmenlere, FM sistemlerine ve sınıftaki elektronik aletlere bağlanabilir.

 • Oticon ON Uygulaması

  Oticon ON Uygulaması, büyük yaştaki çocukların ve ebeveynlerin bir akıllı telefondan işitme cihazlarını izlemelerini ve kontrol etmelerini kolaylaştırır. Bu uygulama ile, pil durumu kontrol edilebilir ve program ve ses seviyesi ayarı yapılabilir. Ayrıca, çocuğunuz işitme cihazlarından birini veya her ikisini birden kaybettiğinde oldukça işe yarayan "işitme cihazımı bul" özelliğine de sahiptir.

Her türlü modern akıllı telefon için

Oticon Xceed Play, iPhone® için tasarlanmış olup, ConnectClip aracılığıyla her türlü modern akıllı telefona bağlanır.

xceedplay_btb_for_any_modern_smartphone

Apple, Apple logosu, iPhone, iPad ve iPod touch, Apple Inc.'in ABD ve diğer ülkelerde tescilli ticari markalarıdır. App Store, Apple Inc.'in hizmet markasıdır. Android, Google Play ve Google Play logosu Google LLC'nin ticari markalarıdır.

Çocuklar için geliştirildi

 • Sağlam tasarım
 • Kurcalanmaya karşı dayanıklı pil kapağı meraklı küçük parmaklara karşı koruma sağlar
 • Alerjen içermez
 • Toz ve suya karşı dayanıklılık sağlamak üzere IP68 sertifikalıdır
 • LED pil göstergesi, pilin düzgün çalıştığını doğrular
 • İki farklı model ve çocukların seveceği 12 farklı renkte sunulur

Oticon Xceed ürün yelpazesini keşfedin

Size yakın bir işitme uzmanı bulun

Çocuğunuzun yeni Oticon Xceed Play`den nasıl faydalanabileceği hakkında daha fazla bilgi almak için, bulunduğunuz bölgeye yakın bir yetkili Oticon işitme uzmanı ile görüşün.

Bir işitme merkezi bulun

 • Çocuklarda işitmenin önemi

  Çocuğunuz konuşmayı, okumayı ve yazmayı öğrenmek ve sonuncu ama son derece önemli, sosyal becerilerini geliştirmek için kendi işitme duyusunu kullanır.

 • İşitme kaybı olan bir çocuk büyütmek

  Çocuğunuzu koruma ve hayatın ona sunmak zorunda olduğu her şeyin tadını çıkarabilmeleri için cesaretlendirme arasındaki dengeyi koruma.

 • Ebeveynler için destek

  Bir ebeveyn olarak çocuğunuzun hayatını kolaylaştıracak çok şey yapabilirsiniz.

 • Çocuğun çevresi ve sosyal hayatı

  Çocuğunuzun işitme cihazı kullanmanın önemini anlamasına yardımcı olun ve sorumluluk alması konusunda motive edin.