Oticon Opn Play™

Oticon Opn Play ile çocuğunuzun dünyasına kapı açın

Yeni Oticon Opn Play çocuğunuza
gerçek anlamda "çocuk" olabilmesi konusunda yardımcı olur

Bir ebeveyn olarak, muhtemelen aklınızda birçok soru vardır: Günlük bakım sırasında veya okuldayken gündelik olaylarla nasıl başa çıkacak? Arkadaş edinebilecek mi? Gelecekte onu neler bekliyor? Oticon Opn Play ile, artık nihayet çocuğunuzun öğrenebilmesine, gelişimine, oyun oynayabilmesine ve başarılı olabilmesine olanak sağlayan, en ileri teknolojiye sahip bir işitme cihazı var.

Çocukların dünyasına bir kapı açın, arkadaşlarıyla oynamalarına, gülmelerine, geleceğe dair hayaller kurmalarına izin verin. Tıpkı diğer çocuklar gibi.

Çocuğunuza daha iyi öğrenme fırsatları sunun

Çocuklar, etraflarındaki dünyayı keşfetmek konusunda meraklıdır. Bu keşfin bir bölümü çocukların kulaklarında gerçekleşir. Ancak, işitme kaybı olan çocuklar, kelimeleri öğrenmek ve sosyal ve dil becerilerini geliştirmek için daha fazla desteğe ihtiyaç duyar. Yardım konusunda ne kadar erken davranılırsa, o kadar iyidir.

Doğrudan öğretmekten ziyade, rastlantısal öğrenme olarak bilinen öğrenme olgusu, çocuklar etraflarında konuşulanlara kulak misafiri olurken gerçekleşir. Bu yüzden, çocukların arka plan gürültüsünden konuşma seslerini çıkarıp ayırt edebilmeleri son derece önemlidir. Oticon Opn Play, işitme kaybı olan çocuğunuza sesi anlamlı kılabilmek için uygun koşulları sağlar.

Pediatrik işitme teknolojisinde
çığır açıyor

Oticon Opn Play, çocuğunuz için dış dünyaya 360° erişim sunar ve anlamlı sesleri ve rahatsız edici anlamsız sesleri ayırt etmelerine yardımcı olur.

Bu yeni teknoloji, gürültülü ortamlarda konuşmayı daha iyi anlamayı sağlıyor ve çocuğunuz için ortamdaki birden fazla konuşmacıya erişim sağlayarak, rastlantısal öğrenmeyi destekliyor.

Geleneksel teknolojiden devrim yaratan açık sese

Oticon Opn Play'den önce, geleneksel omni direksiyonal teknolojisi mevcutsa, çocuğunuz anlamlı veya anlamsız tüm seslere ve gürültülere erişimde zorlanabilmekteydi. Veya sesleri bloke eden ve öğrenme fırsatlarını kısıtlayan geleneksel direksiyonal teknolojisi söz konusuydu.


Oticon Opn Play, dünyayı dinlemekten dünyaya gerçekten anlam katmaya ilişkin değişikliğe damgasını vurur. Bu çığır açan inovasyon, çocuğunuzun tam ve dengeli bir ses ortamının tadını çıkarmasına olanak sağlar.

Çocuğunuz sese nasıl 360º erişim elde edebilir

OpenSound Navigator™ özelliği çocuğunuzun dünyasını açar. Çocuğunuz için dış dünyaya 360° erişim sunar ve ortamdaki, rastlantısal öğrenme ve güvenlik için önemli sesleri azaltmadan, anlamlı sesleri ve rahatsız edici anlamsız sesleri ayırt etmelerine yardımcı olur.

OpenSound Navigator, anında beynin kimi ve neyi dinleyeceğini daha kolay algılamasını ve gerektiğinde dikkatin ilgili yere yönlendirilmesini sağlar. Bu, ister okulda, ister oyun parkında ister trafikte olsun, çocuğunuz için mükemmel bir yardım niteliğindedir.

%30'a kadar iyileştirilmiş konuşmayı anlama*

Test sonuçları, Oticon Opn Play'deki bu çığır açan teknolojinin, konuşan kişiye doğru bakmıyorken bile, konuşmayı anlamayı %30'a kadar iyileştirdiğini göstermektedir.

Çocuklar çok hareketli olduklarından ve her zaman konuşan kişiye bakmama olasılıkları olduğundan, bu önemli bir avantajdır. Ayrıca son derece önemli hususlardan biri de, Oticon Opn Play'in çocukların dinlemek için harcamaları gereken eforu azaltarak, öğrenme gibi diğer aktiviteler için daha fazla efor harcayabilmelerine olanak sağlamasıdır.

*Ng 2017, Oticon Beyaz Bülteni

Nihayet, uğultu sesi riski olmadan en ideal uygulama*

Uygun bir işitme cihazı, en ideal gelişim ve öğrenme olgusu açısından kilit rol oynar. Şu ana kadar, feedback yönetimi, çocuğunuza en ideal ses yükseltme seviyesini sunma veya feedback oluşumunu (tiz ıslık sesi) önleme arasında ödün verilmesini gerektiriyordu. OpenSound Optimizer™ bunu kökten değiştiriyor**.

Çığır açan OpenSound Optimizer ile, işitme uzmanları artık çocuklarınız için, ıslık sesi olmadan en ideal kazancı sağlayan uygulamalar sunabilmektedir. Bu da çocuğunuzun konforunu artırmaktadır.

Oticon Opn Play, rahatsız edici feedback oluşumunu daha meydana gelmeden önler

Çocuklara ihtiyaç duydukları ses yükseltme seviyesinin sağlanması, işitme cihazına herhangi bir şey çok fazla yaklaştığında, rahatsız edici ıslık seslerine neden olur. Buna, feedback oluşumu denir. Kulakların büyümesi ve çocukların oyun oynadıkları yerin koşulları ve durumu, kulaklarının şapka gibi şeylerle örtülmesi veya kapatılması, bu rahatsız edici sesin oluşmasına neden olabilir. Oticon Opn Play gelinceye kadar, bunu kontrol altına alabilmek son derece güçtü.

Oticon Opn Play'deki bu çığır açan proaktif teknoloji, ses kalitesinden ve netliğinden ödün vermeksizin, bu feedback oluşumunu daha meydana gelmeden önler**. Bu çocuğunuzun, dil gelişimi için son derece önemli olan, konuşmaları kolayca takip etmesine, ancak rahatsız edici “tiz sesler” konusunda endişe etmemesine olanak sağlar.

 

* Önceden belirtilen uygulamalar için, en iyi uygulamaya göre

** Callaway 2019, Oticon Beyaz Bülteni

Çocuğunuzu dünyaya bağlar

Oticon Opn Play, modern akıllı telefonlara ve tabletlere kolayca bağlanır. İsteğe bağlı ConnectClip ile, çocuğunuzun işitme cihazı yüksek kaliteli bir kulaklık setine dönüşür. Bu, çocuğunuz için akıllı telefonlardan, tabletlerden ve dizüstü bilgisayarlardan müzik, film, telefon görüşmeleri ve çok daha fazlası için kablosuz akışa erişim sağlar.

 • ConnectClip

  Oticon ConnectClip uzak mikrofon çocuğunuzun, mesafenin veya gürültünün söz konusu olduğu yerlerde, arkadaşlarıyla ve ailesiyle iletişime geçmesini kolaylaştırıyor. Örneğin sınıftayken, arabadayken, oyun parkındayken veya çocuğunuzu pusetle gezdirirken.

  Daha fazla bilgi alın

 • EduMic

  EduMic, öğretmenin sesini kablosuz olarak çocuğunuzun işitme cihazlarına ileten bir uzak mikrofondur. Bu, EduMic'i gürültülü sınıflarda ve salonlarda ve öğretmenin biraz uzakta olabileceği spor sahalarında ideal bir ortak yapar.

  Daha fazla bilgi

 • Oticon ON


  Oticon ON, Oticon Opn Play modelinin üstün odyolojisine katkıda bulunan geniş bir özellik yelpazesi sunar.

  Pil durumunun kontrol edilmesini kolaylaştırır ve çocuğunuzun ve sizin ses seviyesini ayarlamanıza ve programlar arasında geçiş yapmanıza, ayarlamalar ve çok daha fazlasına olanak sağlar. Bu uygulamada ayrıca, işitme cihazlarının kaybolması durumunda kullanılabilecek 'işitme cihazımı bul' özelliği bulunur.

  Daha fazla bilgi

Yüksek performanslı ürün ailesi

Çocuğunuz ve siz dört farklı model ve renk yelpazesi arasından seçim yapabilirsiniz. Tüm bu ürünler çocuğunuzun dünyasına kapı açmak ve çocuğunuza benzersiz bir destek sunmak için tasarlanmıştır.

Farklı Oticon Opn Play modellerine bakın

Gün boyu süren güç – Her gün

Oticon Opn Play miniRITE R işitme cihazları, şık ve son teknoloji bir şarj cihazı ve uzun ömürlü şarj edilebilir pillerle birlikte temin edilebilmektedir. Çocuğunuzun akış dahil, gün boyu duyabilmek için yapması gereken tek şey, işitme cihazlarını üç saatliğine şarj cihazına yerleştirmektir.*

*Lityum-iyon pil performansı, işitme kaybı, yaşam tarzı ve akış davranışına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Oticon’un şarj edilebilir çözümü hakkında daha fazla bilgi alın

Yaramaz çocuklara karşı koyabilecek
şekilde tasarlandı

Oticon Opn Play, çocuğunuzun güvenliğinden ve sağlığından ödün vermeden üstün bir işitme teknolojisi sunar.

Sağlamlık

Oticon Opn Play işitme cihazları, çocukların aktif yaşantıları ve güvenliği göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır.


Kurcalanmaya dayanıklı pil kapağı

Meraklı parmakların pilleri ulaşmasını engellemeye yardımcı olacak bir temel koruma geliştirdik.


Alerjen içermez

Alerjenleri minimum düzeye indirmek için, ftalatlar dahil, 200'den fazla potansiyel zararlı maddeyi ürünlerimizden çıkardık. İşitme cihazlarımız biyolojik uyumlu boya ile boyanmış olup, tamamen hipoalerjendir.

IP68 Sertifikalı

Oticon işitme cihazları, IP68 sertifikalı olup, toza ve suya karşı dayanıklıdır. Bu bariyerler neme ve değişen sıcaklıklara karşı dayanım gösterebilirler.


İçinizi tamamen rahat ettirecek LED ışık

LED gösterge, çocuğun bakımı ve öğrenimi ile ilgilenen kişilere pilin düzgün şekilde çalıştığı konusunda görsel bir doğrulama sunar.

Size yakın bir işitme uzmanı bulun

Çocuğunuz için bir işitme testi yaptırmak, Oticon Opn Play ile ilgili tavsiyeler almak ve çok daha fazlası için, bulunduğunuz bölgeye yakın bir yetkili Oticon işitme uzmanı ile görüşün.

Bir işitme merkezi bulun

 • Çocuklarda işitmenin önemi

  Çocuğunuz konuşmayı, okumayı, yazmayı öğrenmek ve son olarak da en önemlisi sosyal becerilerini geliştirmek için kendi işitme duyusunu kullanır.

 • İşitme kaybı olan bir çocuk büyütmek

  Çocuğunuzu koruma ve hayatın ona sunmak zorunda olduğu her şeyin tadını çıkarabilmeleri için cesaretlendirme arasındaki dengeyi koruma.

 • Ebeveynler için destek

  Bir ebeveyn olarak çocuğunuzun hayatını kolaylaştıracak çok şey yapabilirsiniz.

 • Çocuğun çevresi ve sosyal hayatı

  Çocuğunuzun işitme cihazı kullanmanın önemini anlamasına yardımcı olun ve sorumluluk alması konusunda onu motive edin